Jak za pomocą DOSBox zrobić zrzut obrazu?

Kilka osób mówi, ze tym programem mozna zrobic screeny z DOS, moze ktos wie dokladnie jak?

skrót klawiszowy ctrl+F5 patrz -> http://dosbox.sourceforge.net/wiki/inde … pecialKeys

lub po prostu PrintScreen (jeśli dosbox uruchomiony w okienku - czy działa na pełnym ekranie nie wiem, nie sprawdzałem)

wykonałem zrzut poprzez wprowadzenie polecenia ale zrzutowalo mi tylko okno DOSbox’u, w instrukcji na tej stronie jest podane zeby wpisac odnosnik do programu z ktorego chce sie zrobic screen, jednak mi sie to nie udalo, cholerka a na jutro musze miec te wykresy :evil:

w pliku konfigu dosboxa musisz odnaleźć sekcję [dosbox] jest w niej ustawienie captures=capture. Zamiast tej domyślnej wartości ustawiasz ścieżkę do folderu, do którego chcesz zapisywać zrzuty np.: *captures=C:\zrzut* ( pamietaj, żebyś najpierw utworzył taki folder :slight_smile: ).

Teraz screeny będą zapisywane w tym folderze w formacie *.png.

A próbowałeś robić zrzut ekranu klawiszem Print Screen? Powinno zrobić zrzut ekranu razem z oknem doxboxa i jego zawartością. Wtedy wytarczy wyciąć z niego interesujący cię fragment (np.: w irfanview).

Tu masz zrzut wykonany właśnie print Screenem i wycięte okno dosboxa:

zrzutekranuae2.th.png