Jak zaaktualizować BIOS / Usprawnić sprzęt


(Michu968) #1

Jak w temacie. Mój sprzęt to ASUS N73SV-V1G-TY208V. Wiem, że jest milion tematów w internecie, ale ja nawet nie wiem, jakiego ja BIOS`a mam. Przy okazji też chciałbym spytać, jak ulepszyć wydajność tego lapka.


(Kwarc21) #2

Jeżeli to jest ten sprzęt http://www.agito.pl/notebook-asus-n73sv ... 68006.html z takim procesorem i grafiką to ciężko się przyczepić do jego wydajności.A bios najprościej sprawdzisz ściągając i uruchamiając http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra ... 13047.html w zakładce mainboard--->bios


(Michu968) #3

Ale wiesz panie, zawsze można go uwydajnić :stuck_out_tongue: Np. Risen 2 mi na wszystkim powyłączanym i rozdzielczości 1200 na coś tam, i jedynie teksturach, roślinności i krajobrazie na wysokim wyciąga ledwo 25 fps w otwartej przestrzeni


(Kwarc21) #4

Tylko czy potrzebujesz lepszej wydajności no i do czego.A ile masz ramu 4 czy 8 g?Jak 4 to dołożyć jeszcze 4.Nie wiem jak z grafiką czy da się wymienić w laptopie niech ktoś lepiej obeznany się wypowie,ale podejrzewam że nie.No i dysk można wymienić na SSD pod system np.OCZ Vertex 3 sam mam taki.A ten risen 2 to powinien ci śmigać lepiej nie ma aż takich dużych wymagań.


(Michu968) #5

Nie myślałem o wymianie sprzętu, bardziej o sprawach wewnętrznych, typu aktualizacja sterowników(do karty mam najnowsze) i temu podobne. Ramu mam 8GB. A co do BIOS`a, mam American Megatrends Inc., pobrałem ze strony jakieś amiflash, o to chodzi? Bo w sumie to pierwszy raz BIOSa aktualizuję.


(Kwarc21) #6

Sprawdź aktualizacje do płyty głównej chipset,bios do wydajności raczej nic nie ma.


(Michu968) #7

Gdzie w tym programiku sprawdzić płytę główną ;s?


(Kwarc21) #8

Mainboard---->Motherboard


(Michu968) #9

http://screenshooter.net/6921293/gmnndwq

AsusTEK Computer INC.? Mógłbyś mi znaleźć sterowniki, bo się nie moge za bardzo połapać.


(Kwarc21) #10

http://pl.asus.com/Notebooks/Multimedia ... /#download wybierasz tylko odpowiedni system operacyjny.


(Michu968) #11

Intel INF Update Driver, ta?


(Pablo79) #12

Jeżeli sam nie masz doświadczenia z aktualizacją BIOS-u to daj sobie spokój, jeden błąd i może się okazać, że płyta główna będzie do wyrzucenia.


(Pampali) #13

A-ha, jutro Cirmius złoży nowy wątek - "Pomocy, uwaliłem płytę przy aktualizacji BIOS". Moja rada: nie znasz angielskiego, nie chce ci się czytać - odpuść sobie! !!


(Michu968) #14

(Pampali) #15

Naprawdę myślisz że potrzebuję się dowartościować i dla tego cię ostrzegam? Z tego co piszesz jasno wynika że nie masz zielonego pojęcia o tym czym jest BIOS i jak przebiega proces jego aktualizacji, a to oznacza że lepiej abyś się za to nie zabierał (lepiej dla ciebie, bo mnie to zwisa).

Oczywiście - o całe 0,0001 FPS co będzie wyłącznie efektem błędu pomiaru czasu.

Rób jak uważasz, uważaj jak robisz.


(Michu968) #16

Już ktoś to przed tobą napisał, poza tym przyczepiłem się barzdiej do tego, co ma j. angielski do upewnienia się.

Spójrz na nazwę tematu..

Poza tym jest też drugi człon -jak usprawnić sprzęt. Na tym mi bardziej zależy. Jak juz gdzieś pisałem na jakimś forum, RIsen na minimalnych mi wyciąga 20-30 fps, gdzie Wiedźmin 2 tyle mi wyciąga na wysokich detalach. Nie wiem, czy czekać po prostu na jakiś patch usprawniający, ale po prostu wolę ten czas wykorzystać na usprawnienie całego lapka. Jeżeli będą już propozycje o najnowsze stery - tak, zainstalowałem te najnowsze do procesora i karty graficznej. Czytałem, że po wyrzuceniu NVIDIA 3D Vision gra lepiej chodzi, mi tam skoczyło o 2-3 FPSy.

-- Dodane 03.05.2012 (Cz) 9:46 --

Sterowniki NVIDIA 301.24 pasują pod GT540m?