Jak zabespieczyć komputer?

Przeinstalowałem Windowsa i pomyślałem sobie jak bardzo mogę być narażony na ponowny atak wirusów na mój komputer.

I tu właśnie jest problem nie mam zielonego pojęcia jak dobrze go uchronić.Poradźcie mi.

Antywirus + Antyspyware + Firewall

ewentualnie ComboFix i to chyba tyle.

np. Avira / Avast + Super Antyspyware + Ashampoo Burning Studio / Zone Alarm

dobry program antywirusowy :smiley:

jakiś dobry AV, może być z firewallem (z płatnych KIS/NIS/Eset Smart Security ; z bezpłatnych AVG/Avast(mam mieszane uczucia)/ArcaVir), do tego jeśli darmowy, to dodać jakiś porządny firewall (Comodo/ZoneAlarm/Kerio), a na dodatek coś anty-spyware (Ad-Aware/Spybot S&D) i co jakiś czas skan on-line (mks, kaspersky) i powinno być okej : ))

Tutaj Masz aktualny ranking zabezpieczeń => Testy zabezpieczeń-aktualny ranking

Polecam:

antywirus - avira free

zapora - pc tools firewall plus

Ja to polecam Kaspersky Internet Security i starczy Ci …

Masz kilka możliwości i to zależy od tego, jak chcesz się chronić i ile masz pieniędzy.

  1. Pakiet Zabezpieczający, tzn. zbiór programów, które w całości zabezpieczą twój komputer. Zalecam ci wybierać pomiędzy Kasperskym, Nortonem i G Datą. Zaletą ich jest to, że monitorują prawie wszystko, a wadą to, że jak się ma słaby komputer to go zamulają. O specyfikacji poszczególnych programów poczytasz sobie gdzie indziej.

  2. Sam PŁATNY program antywirusowy (najlepiej któryś z wyżej wymienionych) + zapora systemu windows.

  3. Według mnie najlepszy:

-pobierasz z neta darmowy program antywirusowy (avast,avaira lub AVG) ja polecam avasta i AVG

-pobierasz program do ochrony przed spyware (avira to ma, ale jak chcesz się lepiej chronic, to ściągnij Adaware albo Spybot search & destroy)

-zapora systemowa, albo ściągasz COMODO firewall pro. Sam go używałem. Jest po angielsku i wymaga nie lada dużej znajomości tego języka. Według mnie dość trudny w konfiguracji. Jak się tego nie potrafi to może wkurzać. Trzeba go tylko ustawić do swoich potrzeb, ale za to jest skuteczny

-DODATKOWO, jeżeli uważasz, że twój antywirus czegoś nie wykrywa, to pobierz Dr.Web CureIt (nie instaluje się) lub przeskanuj kaspersky online skaner (wejdź przez internet explorer na witrynę kasperskiego i tam znajdziesz.

Nie jestem jakimś informatykiem, ale mam nadzieje, że swoimi małymi doświadczeniami coś pomogłem.

Dobrze by było,żeby w dodatku nie spowolniało pracy komputera.

Jaką polecacie zaporę i jakiego antywirusa?

Nie musi być po polsku może być i angielski.

PRZEDE WSZYSTKIM praca na koncie ograniczonym - ponad 80% wirów itp. nic Ci nie zrobi! A jeśli chcesz mieć czysty na 100% komp - może sandboxie? Nie wiem, czy to działa, na razie sam to testuję.