Jak zabespieczyć kopmuter - hasło w biosie?

hej ostatnio widziałem jak jeden koleś uruchamiał kompa i po drodze wpisywał hasło w biosie

pokazał mu się ekran taki jak jest w laptopach w media-markt itp

wiecie może jak to ustawić żeby zabezpieczyć swojego kompa ??

Z mojej strony nie widzę sensu ustawiania hasła w BIOS’ ie na zwykłym PC. Co innego na lapku.

Jak chcesz wpisywać hasło zaraz po włączeniu kompa to:

  • wejdź do BIOS’ u

-na pierwszym ekranie będziesz miał opcję ustawienia hasła dla: BIOS’u i ogólnie

marcin_blacha

Zaraz po kliknięciu przycisku włączenia komputera na jego obudowie gdy na monitorze będzie pisać informacja , Press Del to enter to Setup "

asus-a7n8x-deluxe-bios-post.gif

lub podobna np. taka

bios_post.png

kliknij przycisk Del lub F4 i po chwili powinien otworzyć się panel kontrolny Biosu komputera :

bios1c.jpg

wejść w sekcje , Password Settings "

tam ustawiasz hasło dostępu

Po wykonaniu powyższych czynności kliknij przycisk F10 na klawiaturze, potwierdź i ponownie uruchom komputer .

marcin_blacha , proszę poprawić wiadomość: na forum używamy polskich znaków w pisowni. Ponadto proszę poprawić błąd ortograficzny w temacie. Używasz opcji EDYTUJ

jest problem bo właśnie zauważyłem że mam całkiem innego biosa, przy starcie nie reaguje na przycisk DEL lecz na F4 już tak tyle że nie mam tam takich opcji :shock:

Jak masz czym to zrób zdjęcie po wejściu do biosu

http://img412.imageshack.us/img412/5466/dscn3319j.jpg

To jest menu flashowania kości ROM zawierającej BIOS. W przypadku laptopów ASUStek należy kliknąć przy starcie przycisk Del lub F2.

znalazłem opcje “change user password” lecz pozwala ona zabezpieczyć jedynie bios natomiast system włącza się normalnie a nie o to mi chodziło …

Jak nie o to?

Chciałeś ustawić hasło do biosu. To o co ci chodziło? Hasło do SO?

włączało się okienko (z biosu) po wprowadzeniu w nim hasła wczytywał sie dopiero system operacyjny

pewnie chodzi ci o to

na 13 sekundzie widać wpisywanie hasła

tak dokładnie o to mi chodzi