Jak zabezpieczyć android 4.0 tablet?


(Emailwpracy) #1

Witam.

Dotychczas korzystałem only ze smartfonów, teraz planuje wejść w świat tabletów. Chcę nabyć z Androidem 4.0. Jak go najlepiej zabezpieczyć??

Chodzi mi o dobre naprawdę dobre programy typu Kasper itp. itd. nie tyle działające z Androidem co działające z Androidem 4.0 (nie wiem czy są różnice ale pewnie tak).

Co radzicie zainstalować?? W ostateczności kupić za niewielkie pieniądze jak warte zakupu.

pzDR.


(Villy) #2

android jest dystrybucją linuxa - praktycznie samoistna infekcja jest niemożliwa, podstawowy antywirus jak juz chcesz ci wystarczy, np. avast , avg, co do kasperskiego nie widze sensu płacić do androida za kasperskiego


(kamil_w) #3

Nie wiem skąd taka moda na używanie zapożyczeń językowych na siłę. Jakie “only”? Nie można było napisać po prostu “tylko”?

Co do zabezpieczania:

  1. Instalować programy tylko z google play.

  2. Nie rootować systemu (chyba, że ma się pojęcie jakie są tego plusy i minusy, w tym jakie zagrożenia się z tym wiążą).

  3. Jeśli już jakieś zabezpieczenie by się przydało, to tylko i wyłącznie programy do lokalizacji urządzenia po zgubieniu/kradzieży (np. Cerberus) + blokowanie dostępu do poszczególnych aplikacji (np. Smart App Protector)…

  4. … ale i tak nie ma to sensu skoro dostępu do trybów recovery i download nie da się wyłączyć, ani zablokować hasłem.

Wniosek. Kupić, używać i nie przejmować się zabezpieczeniami.


(Mutant5) #4

Najlepszym antywirusem według niezależnych testów jest Avast, który jest dodatkowo darmowy.

Ale jeżeli nie będziesz się bawił w modowanie, piracenie aplikacji itp. to nie ma sensu go instalować.

Czyli to co kolega wyżej napisał.


(Emailwpracy) #5

Nie, nie zamierzam żadnego modowania, rootowania itp itd. Po prostu zamierzam używać tabletu do neta głównie i czasem GPS. Tyle. I czasami testować jakies fajne nowe aplikacje ale głównie, w 95% z Google play. Tyle.


(Mutant5) #6

Jeżeli aplikacje z poza Google Play będziesz ściągał z naprawde pewnych źródeł, to antywirus Ci jest niepotrzebny. Jak nie to lepiej zapobiegać niż leczyć :slight_smile:


(system) #7

ja na tablecie mam Avasta :slight_smile: Działa całkiem przyjemnie i ma ciekawe opcje :slight_smile:


(Mrocznyvalpurgis1) #8

Hej, ja mam tablet Omega 9". Jest w nim zarejestrowana na 90 dni wersja AVG. Program można dezaktywować, ale nie znalazłem opcji deinstalacji. Czy warto to zrobić i zainstalować avasta? Jet lepszy niż AVG?

Powiedzcie mi proszę jak można zahasłować sobie tablet - spersonalizowałem pod swoje konto, byłoby źle gdyby wpadł w niepowołane ręce.


(Villy) #9

o ile ma androida 4.0 to znajdziesz w opcjach prywatnosci bodajze ustawianie osobistego hasła (taki wzorek sie robi) zle wpisany powoduje blokade wiec nikt sie nie dostanie do twoich danych - co do antywirka rzecz sporna ja jestem przeciwnikiem ich uzywania a na urzadzeniach z androidem to juz wgl


(A T W) #10

Gęsiej skóry dostaję jak widzę takie rady, żeby nie korzystać z ochrony na Androidzie. To system, który od dawna zyskuje coraz większą popularność co niestety wiąże się także z liczbą powstającego dla niego syfu, głównie kradnącego dane. Google Play nie daje żadnej gwarancji, że niczego szkodliwego sobie nie załapiesz. Najlepszym dowodem, że powstają np.takie apki: https://play.google.com/store/apps/deta … .ciqfinder

Jak szkoda Ci kasy, żeby wydać 5-6 dych na Kasperskiego, to znajdziesz coś bezpłatnego - faktycznie Avast ma dobre opinie, więc można go polecić. Wejdź sobie na Google Play, wpisz ‘security’ do wyszukiwarki i zobacz czego ludzie używają najczęściej, co o tym piszą itp.