Jak zabezpieczyć komputer w 100% przed hakerami?

Witam. Chciałbym , żeby mój komputer był istną fortecą przed hakerami. Mój kolega mówił mi że jest w stanie włamać się do mojego kompa. Być może mówił w to w żartach, ale ja nie jestem do końca pewien. Proszę o pomoc, bo nie chcę aby ktoś grzebał mi po kompie.

Dodane 14.04.2010 (Śr) 19:38

Chciałbym jeszcze dodać, że mam GDatę Internet Security (pełną i najnowszą wersję) , spybot -search & destroy. ale czy to jest w stanie pomóc ?

Po pierwsze to zainstalować odpowiedni Firewall np. Comodo

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte … 12952.html

  1. Sukcesywnie instalować aktualizacje dla Windowsa .

  2. Dbać aby wszystkie programy zainstalowane na komputerze były aktualne .

  3. Mieć wyłączone konto gościa i posiadać silne hasło na konto Administratora .

  4. Wyłączyć odpowiednie usługi .

Dodane 14.04.2010 (Śr) 19:41

W takim razie Firewalla instalować nie musisz .

Jedynym zabezpieczeniem przed prawdziwym hackerem jest wyłączyć wtyczke od neta ^^

Szczerze wątpię żeby twój kolega był w stanie włamać się na twój komputer ^^

Wystarczy że każdy plik który dostaniesz od niego przeskanować antywirem i pobierać aktualizacje. Wątpię żeby twój kumpel był taki pro by znaleść jakąś nową dziurę w os ^^

on jest prze szpec od kompów więc on jest w stanie zrobić wszystko :wink: on nawet programy potrafi pisać…

co masz na myśli pisząc "wyłączyć odpowiednie programy i usługi "?

czy hasło składające się z 10 znaków (w tym z dwóch liczb ) można uznać za mocne ?

ja bardzo dbam o aktualność oprogramowania mojego kompa :wink: i oczywiście całe oprogramowanie mam legalne :wink:

on coś kiedyś mówił o dostaniu się do kompa przez wiadomości gg

Jedno ale na początek - komputera nie można zabezpieczyć w stu procentach, zawsze ktoś może znaleźć jakiś błąd, dziurę. Nie ma niezawodnych zabezpieczeń. To jako słowo wstępu. A więc, jeśli chcesz aby Twój komputer miał jako taką ochronę to podstawą jest zdrowy rozsądek. Jeśli nie będziesz pobierał podejrzanych plików, odwiedzał stron xxx i innych tego typu podejrzanych serwisów możesz być w miarę bezpieczny. Ale zawsze istnieje ryzyko infekcji. Najlepsza w takim przypadku jest ochrona warstwowa (z ang. layered protection).Jako ostatnia warstwa ( Shadow Defender, Returnil) / HIPS typu DefenseWall / Sandboxy różnej maści. Przed tym jeszcze można dodać jakiś antywirus, w miarę dobry, do tego dobry w testach matouseca firewall, porządny skaner na żądanie - MBAM, zabezpieczenie portów USB przed infekcjami z pendrive, używanie konta z ograniczeniami i wiele rzeczy o których pewnie zapomniałem. Wtedy możemy mówić w miarę dobrym zabezpieczeniu.

1 polubienie

Wydzielono 43 posty tworząc nowy wątek: [wydzielone z] Jak zabezpieczyć komputer