Jak zabezpieczyć komputer?


(arus21) #1

W Listopadzie skradziono mi konto steam. Jakoś się nie przejąłem, stało się. W Lutym zakupiłem nowe konto ponieważ starego już nie mogłem odzyskać. Akurat na Wielkanoc ktoś taką niespodziankę mi zrobił, że ukradł mi e-mail i ponownie konto steam. Mam zamiar napisać do supportu z prośbą o zwrot konta, ale nawet jeśli je odzyskam, to boję się o ponowną kradzież. Jak mogę się zabezpieczyć? Jakich programów używać? Jakiej przeglądarki? Ponoć najlepszym sposobem jest sformatowanie komputera, ale ja nie mam do tego głowy i nie wiem jak się za to zabrać. Proszę o rady.


(Szymon606) #2

Po pierwsze - jaki system.

Po 2. podaj parametry kompa.


(arus21) #3

Windows XP Home SP3

AMD Athlon II x2 (2CPUs) 2,8GHZ

2GB RAM

Radeon x300/x550/x1050 Series 256 mb.


(Bongoone96) #4

Z tymi parametrami wiele nie zrobisz :slight_smile:

Jak chcesz twierdzę, to radzę dobra zapora ogniowa + jakiś AV

Dysk możesz zaszyfrować truecrypt'em

Raz na jakiś czas "przejechać" jakimiś skanerami i raz na powiedzmy dwa miesiące odwiedzić forum z logami OTL.

Pamiętaj, że żaden AV nie ochroni nas przed wirusami jeśli nie będziemy używać komputera z głową, czyli nie klikać w byle jakie linki i odwiedzać tak zwane strony xxx.

Truecrypt :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/TrueCrypt,P ... 12856.html

Skanery jakie polecam jest ich wiele :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/Emsisoft-Em ... 13269.html :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-V ... 12768.html - sam ich używam.

Instrukcja OTL :arrow: otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Pamiętaj także o aktualizowaniu oprogramowania na komputerze i także systemu, to jest najważniejsze jeśli chodzi o bezpieczeństwo. A jeśli chodzi o przeglądarkę to polecam google chrome :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/Google-Chro ... 13096.html

I pamiętaj że format to ostateczność i najprostsze rozwiązanie :wink:.

Pozdrawiam.