Jak zabezpieczyć Livebox TP?


(Pepik 83) #1

Witam!

Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale. Jak nie to z góry przepraszam. Od jakiegoś czasu mam Livebox TP. Jeden komputer stacjonarny podłączony jest do netu za pomocą kabla, a laptop działa na sieci bezprzewodowej za pomocą tego małego duperelnika podłączonego do USB. Jak można się domyślić po mojej wypowiedzi nie jestem zbytnio obeznany w tej dziedzinie życia :). Mój problem polega na tym, że nie wiem jak zabezpieczyć sieć, aby nikt nie mógł mi się włamać do komputera lub łączyć z internetem za pośrednictwem mojej sieci. A może Livebox ma już sam w sobie takie zabezpieczenia??

Z góry dziękuję za pomoc.


(Filip Hh) #2

Tak ma tylko, że ma ustawione szyfrowanie kluczem WEP i filtracje adresów MAC. Na twoim miejscu zmieniłbym szyfrowanie na WPA tylko ustaw hasło "niesłownikowe".


(Gutek) #3

Piotr8888 nie OT-uj w temacie post KOSZ


(Pepik 83) #4

Felippe82 , a jak to zrobić?? I czy zmiana szyfrowania na WPA ma jakiś wpływ na pracę sieci??


(Filip Hh) #5

Żeby się zalogować na liveboxa musisz w przeglądarce wpisać 192.168.1.1 wyskoczy ci ekran logowanie użytkownik wpisz: admin hasło: admin (jeżeli wcześniej nic nie zmieniałeś). A tutaj masz opisane jak to zrobić (poszukaj niebieskie menu lub pomarańczowe menu).

Później odnajdź zakładkę sieć bezprzewodowa i jak zmienisz hasło to sobie je zapisz.

Zmiany szyfrowania raczej nie odczujesz, a napewno w mniejszym stopniu niż jakby ktoś ci się podpiął.

Ps.Jak zmienisz hasło to nie zapomnij zmienić go również w ustawieniach połączenia na kompie i jakbyś coś poszło nie tak to się nie przejmuj zawsze możesz użyć przycisku reset na liveboxie i wtedy wrócisz do ustawień fabrycznych (takich jakie masz teraz).


(Pepik 83) #6

livebox automatycznie łączy mi się z netem. Wcześniej przy zwykłym modemie, adsl bodajże czy jakoś tak, żeby się połączyć z netem musiałem wejść w program logowania. Teraz nie muszę tego robić. Gdzie więc znajdę ustawienia połączenia na kompie teraz?? Sorki za laickie pytania, ale każdy kiedyś zaczyna :slight_smile:


(Filip Hh) #7

Jeżeli masz windowsa to przeważnie koło zegara masz ikonę z połączeniami sieci bezprzewodowych.

Jeżeli nie znajdziesz to napisz jaki masz system to Ci powiem gdzie to szukać.


(Kpc21) #8

W XP i niższych Panel sterowania -> Połączenia sieciowe (w starszych wersjach ...i telefoniczne), w Viście i wyższych Panel sterowania -> Sieć i Internet -> Centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia karty sieciowej.


(Drago O) #9

Jeśli nic nie grzebałeś w routerze i łączysz się przez to małe badziewie USB dodane przez nich to nikt się nie połączy z Twoją siecią... standardowo w Livebox'ie wymagana jest rejestracja odbiornika by mógł sygnał odbierać... wiem bo miałem kiedyś problem bo niewiedzą że trzeba rejestrować odbiornik próbowałem na różne sposoby połączyć się przez Wi-Fi z lapka...


(Pepik 83) #10

drago_o , no właśnie kiedyś z ciekawości próbowałem się połączyć z netem przez laptopa i odłączyłem ten mały, biały duperelnik USB i nie dałem rady.

Dziękuje wszystkim za rady :slight_smile: Miło wiedzieć, że można liczyć na życzliwość i pomoc miłych ludzi :slight_smile: No i na cierpliwość dla laika =D>