Jak zabezpieczyć obrazek?

(Mskitek) #1

Da się zabezpieczyć obrazek żeby nikt nie mógł go zapisać ?

Jeżeli tak to proszę o wyjaśnienie jak to się robi ....

Z góry ThX :mrgreen:

(matiit) #2

schowaj go do archiwum .rar i daj na hasło...

Ale wtedy i tak będzie można go zapisać...

Żeby nikt nie mógł go zapisać to jedynie możesz go nie udostępniać...

(Krzysiekaczor) #3

W dodatku są programy które wyciągają hasła z takich paczek. Poszukaj jakiejś alternatywy -> google.pl

(Mskitek) #4

mi chodzi o to, że można go normalnie pokazać, ale nie można zapisać

Rozumiecie ? 8)

(adpawl) #5

Nie, nie rozumiemy

...bo tak się zwyczajnie nie da! :stuck_out_tongue:

Skoro można go zobaczyć, to znaczy - jest do niego dostęp, mozna go otworzyć, ...jak otworzyć to i zapisać ...dodatkowo są takie cuda jak cache/temp, screenshot etc.

Jedyne rozwiązanie to dodać tak uciążliwy znak wodny, który zniechęci do wykorzystania fotki ...a nawet do jej zapisu na hadeku.

(Mskitek) #6

Mylisz się da się tak tu masz przykład :

http://www.prodesign.cba.pl/, kategoria : Zamówienia

Popatrz 8)

Dokładnie chodzi o to :

I co łyso ? :lol:

(Airborn) #7

i jak wygląda takie 'zabezpieczenie', może to jedno z pseudo zabezpieczeń, albo wspomniany przez adpawl znak wodny :wink:

(Morgenowsky) #8

Jestem prawie w 100% pewny, że tak właśnie jest.

Nawet jeśli obrazek będzie miał jakieś zabezpieczenie (w co wątpię) to można przecież go otworzyć, zrobić screena i sobie zapisać...

(kasiekonline) #9

Murowane, a oto (raczej lamerski) przykład obrazkowy (by me ^^), gdyby coś było niezrozumiałe:

watermarkpe8.th.jpg

Najlepsze zabezpieczenie :stuck_out_tongue:

(Mskitek) #10

No ale ja nadal mówię, że niektóre obrazki w necie nie mają w menu kontekstowym opcji " kopiuj "

A więc jak to naprawdę jest ?

(matiit) #11

To może kod strony nie pozwala na to... ale i tak się da :]

(Xaros) #12

Jedynym zabezpieczeniem jest znak wodny.

• Wyłączysz menu PPM

(Obczaje źródło strony)

• Wyłączysz źródło

(Udam się do folderu z tymczasowymi plikami internetowymi i już mam Twoja grafikę :slight_smile:

(DobryLuk) #13

skitles01 , wszyscy Ci mówią, że się nie da, a ty dalej trwasz przy swoim. Zabezpieczyć zdjęcia przed skopiowaniem się nie da. Z reguły na stronach internetowych stosuje się (nie tylko do zdjęć) różnego rodzaju zabezpieczenia, które usuwają opcję kopiowania z menu, lub blokują prawy przycisk myszki. Jednak jest to tak naprawdę żadne zabezpieczenie - wystarczy chociażby głupi zrzut ekranowy (screen) zrobić i masz zdjęcie.

Tak naprawdę najskuteczniejszym zabezpieczeniem jest zastosowanie znaku wodnego. Oczywiście nawet znak wodny można usunąć ale jest to bardzo pracochłonne.

(Sneek&Destroy) #14

"wystarczy chociażby głupi zrzut ekranowy (screen) zrobić i masz zdjęcie. "

Otóż nie. Widziałem gdzieś na googlach skrypt, który blokuje print-scrn :wink:

(sdar) #15

Proszę o zakończenie tej nie wnoszącej nic konkretnego dyskusji.

Możemy przyjąć, że najefektywniejszym sposobem zabezpieczenia obrazka przed nieuprawnionym wykorzystaniem jest odpowiednie nałożenie znaku wodnego.

Jeśli ktoś zna inną konkretną działającą metodę uniemożliwiającą na przykład jakiekolwiek skopiowanie obrazka ze strony to proszę o podanie konkretnego linku do strony z takim obrazkiem i opis metody zabezpieczenia. Natomiast posty typu "słyszałem, że...", " kolega mi mówił...", "czytałem gdzieś..." proszę sobie darować bo będą traktowane jako OTowanie.

(matiit) #16

to niech blokuje....

Screeny nie są tylko wykonywane przy pomocy tego klawisza...

Ja mam np. do tego oddzielny program.

(Mskitek) #17

Dobra, Dobra, Dobra ( ;/ )

Możecie zamknąć temat 8)

(Fingerboarding) #18

Możesz pociąć obrazek pixel na pixel , na pewno zabezpieczy to prawy klik... Ale nadal pozostaje screen. :stuck_out_tongue: