Jak zabezpieczyć plik na serwerze przed kopiowaniem


(Darek Jah) #1

witam wszystkich

czy jest możliwe zabezpieczenie pliku na serwerze np zdjęcia tak żeby inni użytkownicy nie mogli go kopiować pomimo tego ze jest widoczny dla wszystkich?


(system) #2

Najprostszym rozwiązaniem (jeśli jest to strona internetowa) będzie zablokowanie na stronce prawego klawisza myszy, dzięki temu gdy ktoś zechce skopiować obraz i kliknie prawy klawisz myszy to wyświetli się komunikat o treści jaką sam sobie zaplanujesz, więc skopiowanie będzie niemożliwe (utrudnione). Jeśli chcesz użyć takiej metody to wystarczy wkleić prosty skrypt, nie robiący syfu w kodzie. Jeżeli takie rozwiązanie CI odpowiada to pisz a podam skrypt. Pozdrawiam... :smiley:


(Sitemaster) #3

nie, jak ktoś będzie chciał to i tak skopiuje czy to bezpośrednio, czy z pamięci podręcznej, czy choćby printscreen zrobi.

a co do sposobu wyżej, to wystarczy wyłączyć js, zrobić podgląd źródła itd. -żadne to zabezpieczenie.

trudniej może by było gdyby grafikę wczytywać do flasha, albo do apletu javy - ale tu też jak ktoś się uprze, to i tak znajdzie sposób. :stuck_out_tongue:


(Jasiek.w) #4

Jeśli stronę umieściłeś na ogólnie dostępnym serwerze, to czy chcesz czy nie, to ładuję się ona w całości na komputerze wchodzącego na tę stronę.

Nie trzeba do tego używać ani prawego klawisza, ani PrintScreen. Zdjęcia są w cache przeglądarki. Możesz jedynie do każdego zdjęcia dodać znak wodny, np. z adresem tej strony.