Jak zabezpieczyć płytę główną podczas wysyłki?


(cena6) #1

Witam , otóż sprzedaję komputer na części i mam takie dwa pytania , jak wyjmę procesor to jak usunąć pastę termoprzewodzącą i jak zabezpieczyć płytę główną podczas wysyłki :?: mam pudełko i tą dużą folę , ale zabezpieczyć ją jeszcze w jakiś sposób ?

Dziękuję za pomoc.


(system) #2

Jak wyjmiesz procesor to na płycie nie będzie żądnej pasty, będzie na procku… a z procka normalnie, palcem lub szmatka… a jak chcesz elegancko to z dodatkiem alkoholu


(Boshi) #3

Folią bombelkową najlepiej.


(igrek) #4

Ja wysyłałem samą płytę bez opakowania, styropian z każdej strony żeby nie latała w opakowaniu + kulki z gazet, płyta dotarła cała, warto skorzystać z opcji ostrożnie szkło żeby nie rzucali. Wiadomo jak na poczcie jest.


(Michal Kolatek) #5

Pastę zmyj zmywaczem do paznokci (z acetonem), benzyną, alkoholem. Jak płyta jest ze socketem typu LGA to wysyłaj z tą zaślepką, bo w transporcie piny mogą się wygiąć, na pewno trzeba użyć folii chroniącej przed esd, jak ją wywaliłeś to przejdź się do sklepu/serwisu może taką dadzą. Pakuj w mocny karton, owiń folią bombelkową lub włóż w np dwie duże koperty wyścielane taką folią, resztę pustej przestrzeni wypchaj gazetami żeby płyta nie latała.

Ostatnio to lepiej poczta dba o paczki niż niektóre firmy kurierskie (poza ilością kradzieży), a co do nalepek to jedyne do czego się przydają to do zaznaczania na protokole szkody że była taka nalepka, a paczki i tak będą latać czy będą gniecione, byle zawartość nie latała i karton był sztywny to dojedzie.