Jak zabezpieczyc sieć bezprzewodową?

od paru dni pobieram internet przez wifi za pomocą routera Sitecom, ale nie wiem jak mam zabezpieczyć tę sieć, przed innymi ??? !!

włącz szyfrowanie transmisji na routerze i karcie sieciowej, zależy jakie masz WEP lub WPA / lepsze /. Trochę słabszym ale w miarę skutecznym / przynajmniej odkryjesz włam przez komunikat o konflikcie adresu / jest uwierzytelnienie na routerze po adresie mac. Jak to zrobić masz w instrukcji routera.

w tym problem ze instrukcja routera jest po holendersku i trochę nie wiem o co chodzi??a wiem ze sieć jest niezabezpieczona

a czy jak na ustawieniach routera wpisze jako zabezpieczenie mac mojej karty sieciowej to to wystarczy???tzn w firewall??

nie rozumiem w jakim celu jeżeli o routerze rozmawiamy?? ??

Złączono Posta : 12.03.2007 (Pon) 19:22

niee :smiley:

w routerze w zakładce sieci bezprzewodowe znajdziesz gdzieś filtracje adresów MAC :smiley:

u mnie na LB wyglada to tak, każdy router ma inne menu, ale myśle ze zrozumiesz :smiley: ->

bddab6c3fafb4323m.jpg

1548343f2a06c0d6m.jpg

a jak mogę sprawdzić ze siec jest zabezpieczona? wpisałam mój mac karty sieciowej ale jak wejdę w połączenia sieciowe i tam pokazuje sie połączenie z moja siecią i pisze ze jest to siec niezabezpieczona,już sama nie wiem jak to zrobić, czy ktoś może mi to prosto wytłumaczyć???