Jak zabezpieczyć sieć

Witam !!

Mam problem a wynika on z mojej niewiedzy ;] Chciałbym ustawić hasło na siec żeby mogły sie do mojej sieci podłączać osoby tylko znające te hasło.

Mam Neo 6 MB , router D-Link DSL-G624T i nie wiem jak mam zabezpieczyć sieć żeby nie podczepiali mi sie intruzy.

Prosze o szczegółowe informacje jak i gdzie zabezpieczyć moja sieć domowa.

PS. Jestem zielony w tym temacie

Pozdrawiam M.U.

Ulatos , > viewtopic.php?f=15&t=198812

taka odp. mi nic nie daje gdyż nie wiem nawet od czego zacząć

Oto co piszą na stronie D-link’a

Aby aktywować szyfrowanie danych (WEP) na urządzeniu DSL należy postępować zgodnie z poniższą procedurą:

  1. Zalogować się na urządzenie

  2. Przejść do zakładki HOME-WIRELESS

  3. W opcji security wybrać WEP

  4. Zaznaczyć opcję Enable WEP Wireless Security

  5. Wpisać klucz będący hasłem dostępu do sieci, można stosować wszystkie cyfry oraz litery: abcdef, dla 64 bit długość klucza to 10 znaków

  6. Zastosować zmiany naciskając przycisk Apply

  7. Zapisać konfigurację w menu tools / system / save adn reboot

Wszelkie zmiany będą aktywne dopiero po restarcie urządzenia, a w niektórych przypadkach dopiero po restarcie komputera. Po załączeniu szyfrowania danych podczas podłączania sie do sieci bezprzewodowej należy podać klucz identyczny jak w urządzeniu co umożliwi korzystanie z sieci.

Pzdr

WEP to właściwie szkoda ustawiać, byle laik znajdzie w internecie jak WEP złapać.

WPA bądź popatrz na karty jakie zabezpieczenia obsługują najmocniejsze i jakie obsługuje router, wlep jakie tam najsłabsza karta najmocniejsze zabezpieczenie obsługuje(pewnie na poziomie PSK, WPA2) i na wszystkich dodaj i już “papa” intruzi.

Ulatos , dodatkowo filtracja adresów MAC kart sieciowych plus wyłączenie rozgłaszania SSID.

Szkoda obciążać routera, jeżeli założysz WPA2 to już nikt nie wejdzie, bo jeżeli ktoś by miał myszkować przy Twoim PC to i tak łatwo ominie MAC adress i rozgłaszanie a tylko obciąży router;]