Jak zabezpieczyc strone

(system) #1

Witam tak jak w temacie jak zabezpieczyc strone www tylko prosze tkumaczyc mi dokladnie krok po kroku co robic bo ja zielony w tych sprawach, umiem tlyko robic szablony :stuck_out_tongue: a na kodowa niu nie znam sie w ogule wiem tylko ze napewno widac caly kod zrodlowy :frowning:

(Grzesiek1) #2

Bo kod 藕r贸d艂owy b臋dzie zawsze wida膰.Przed czym dok艂adnie chcesz si臋 zabezpieczy膰 i w czym ta strona jest napisana ? w PHP ? czy samym htmlu ?

(system) #3

jezu nie wiem nie stety w czym a chce sie zabezpieczyc (przed hakerami) bo ajkis noobski haker zhakowal www mi.

(Grzesiek1) #4

To niestety musisz sie dowiedzie膰, bo to tak jak poprawia膰 ortografie w wypracowaniu, kiedy nie wie si臋 nawet w jakim j臋zyku ono napisane :smiley:

(system) #5

a jak bym ci podal www to dowiedzial bys sie??:slight_smile:

(Grzesiek1) #6

Nie wiem jak mo偶na pisa膰 strone nie wiedz膮c w jakim j臋zyku si臋 pisze...

Podaj ten adres strony to zobacze zawsze co艣 wi臋cej mi powie...

(system) #7

www.fragnet.xaa.pl

(Grzesiek1) #8

webspell, jest systemem na kt贸rym jest oparta strona, sprawd藕 na stronie supportu czy nie ma do niego aktualizacji, og贸lnie to mo偶e przegraj od nowa dane na FTP, z wyj膮tkiem plik贸w konfiguracyjnych, kt贸re samemu r臋cznie musia艂 by艣 przejrze膰 czy nie zawieraj膮 np backdor贸w, potem pozmienia膰 has艂a do wszystkiego dopiero.

Istnieje mo偶liwo艣膰 po prostu 偶e na FTP jest gdzie艣 wgrany shell, b膮d藕 strona podatna jest na jaki艣 exploit, og贸lnie to nie wiem czy Ty sobie sam z tym poradzisz, nawet szczerze w to w膮trpie, bo nie znasz nawet htmla (w膮trpie 偶eby to by艂a strona napisana przez Ciebie) a co dopiero m贸wi膰 tutaj o wyszukiwaniu dziur w php, czy jakich艣 obcych kod贸w doklejonych przez haker贸w

(system) #9

no wlasnie o to chodzi ze sie an tym nie znam aj tlyko szablon zrobilem

(Grzesiek1) #10

Zawsze m贸g艂 by艣 po pyta膰 na forach supportu mo偶e pom贸g艂 by Ci w tym kto艣, jednak je艣li Ty si臋 na tym wcale nie znasz to poleca艂 bym zleci膰 to komu艣, kto si臋 zna na np http://zlecenia.przez.net z tym 偶e to ju偶 odp艂atna zabawa...