Jak zabezpieczyć swoje archiwum rozmów GG?

Poradźcie mi co moge zrobić, aby moje skasowane archiwum rozmów GG nie było dostępne dla innego użytkownika mojego kompa z serwera GG np. za pomocą GGTools? Lub czy mogę zmienić np serwer i zabezpieczyć tak, żeby nie można było odtworzyć z niego archiwum rozmów? To dla mnie bardzo ważne. Dzięki :slight_smile:

Na serwerze GG archiwum nie jest przechowywane. Żeby się zabezpieczyć przed odczytaniem archiwum - kompaktuj je i ewentualnie defragmentuj dysk (albo szybciej - wymazuj puste obszary dysku jakimś programem do niszczenia danych).

Dziękuję :slight_smile:

Napisz mi jeszcze jeśli możesz, czy wystarczy usunięcie archives.dat?

I czy jeśli zaznaczę w ustawieniach gg żeby nie archiwizować wiadomości, to czy są one jakoś do odzyskania.

Troszkę mało się w tym wszystkim orientuję (wyjaśnij mi proszę co oznacza kompaktowac archiwum i jak sie to robi)

Z góry wielkie dzięki :smiley:

Wystarczy (oczywiście pamiętaj, żeby usunąć również z Kosza). No chyba że ktoś potem będzie próbował je odzyskać. Wtedy dodatkowo trzeba wymazywać dysk, albo usuwać plik archive.dat programem do wymazywania danych.

Nie, wtedy nie da się ich odzyskać. No chyba że ktoś na Twoim komputerze zainstalował keyloggera (taki program, które “nagrywa” wszystkie wciskane klawisze). Ale to już inna “technologia”, niezwiązana z GG.

Nie pamiętam. Otwórz archiwum (w menu nad listą kontaktów gdzieś jest) i tam w archiwum w menu gdzieś jest opcja kompaktowania.

A jak działa kompaktowanie? Np. jeśli masz zapisane w archiwum jakieś rozmowy i np. jedną usuniesz, to ona fizycznie pozostanie nietknięta (nadal będzie w pliku archive.dat i jak ktoś się zaweźmie, to ją odczyta). Kompaktowanie porządkuje plik archive.dat i usuwa takie “usunięte” rozmowy.

Dzięki wielkie za dokładne informacje. To dla mnie ogromna pomoc.

Pozdrowionka :*

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 15:34 został dopisany post przez agucha-mycha

Jak jest bezpieczniej (jeśli chodzi o przechwytywanie archiwum rozmów) rozmawiać przez gg zainstalowanym na kompie, czy ze strony www (webgg)? Czy jak się rozmawia ze strony www to można jakoś znaleźć archiwum rozmowy?

Jeśli w systemie jest zainstalowany keylogger, to nie ma znaczenia - oba typy rozmów zostaną przechwycone.

Nie można.

Jak sprawdzić czy mam to pieroństwo (keylogger) zainstalowane na kompie?

Większość z nich wykrywają programy antywirusowe. Możesz też iść na forum Bezpieczeństwo: viewforum.php?f=16 i wkleić logi do sprawdzenia.

Bardzo proszę napisac mi dokładnie co mam wkleić i skąd (bo ja taka mała niezdara w tym temacie jestem ;))

A czy taki AntyVir by to wykrył?

Zajrzyj tutaj:

viewtopic.php?f=16&t=36654

i tutaj:

viewtopic.php?f=16&t=253052