Jak zabezpieczyc WINDOWS?

od niedawna mam nowy kompyter… przed dostepem innych osob zabezpieczalam go do tej pory tylko haslem przed startem windows… okazalo sie ze to jednak nie wystarczy…

czy mogli byscie mi podac jakis programik ktory nie pozwoli intruzom dostac sie do mojego laptopa???

Możesz ustawić hasło przed boot’owaniem w BIOS’ie :stuck_out_tongue:

ale czy to wystarczy…??? moze jakis programik??? w sumie chodzi o to ze jakis gowniarz wszedl mi na kompa i nie wiem jak to zrobil… moze wyjasnicie mi ta tajemnice…

Witam

Start>Uruchom wpisujesz polecenie syskey.exe pojawi się okno: tam naciśnij aktualizuj pojawi sie następne okno wpisz hasło i już.

Zanim się system załaduje czyli nie będzie botowania musisz wpisać hasło a potem dopiero zobaczysz ikonę Win Xp i charakterystyczne paski jak się Win ładuje.

Tylko pamiętaj jak hasło zapomnisz to format.

WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Pozdrawiam :slight_smile:


Kolor czerwony jest zastrzeżony

Asterisk

ale jak chce wejść to tak czy siak wejdzie co to za sztuka wyciagnąć baterie z płyty głównej i tak czy siak ci wejdzie a najlepiej z tych dwuch zrobić hasłow biosie jak coś

dzieki:) a to nie zaszkodzi mojemu komputerowi??

generalnie mam juz haslo w biosie ale to drugie tez wykozystam:) dzieki

dobrym sposobem jest stworzenie dyskietki startowej i wgraniu plików BOOT.INI, NTLDR, NTDETECT.COM następnie usunięcie ich z dysku C:\ gdzie przy uruchamianiu kompa ustawić Bootowanie flopy.