Jak zablokować adresy e-mail?

Witam. Moim klientem pocztowym jak Thunderbird, czy istnieje jakieś oprogramowanie, w którym mogę zablokować niektórych nadawców e-mail, aby nie przychodziły do mnie maile reklamowe od tych samych firm itd. Czy może Thunderbird ma to w sobie?

Słowo kluczowe - “filtr”. Musisz przefiltrować wiadomości. Możesz to zrobić od razu po stronie serwera - odpowiednio konfigurując konto pocztowe przez webmail, lub po stronie klienta, przy użyciu programu pocztowego. Oczywiście utworzenie filtru przez zmianę konfiguracji konta pocztowego będzie skutkowało także przy odbiorze poczty przez program pocztowy - zawsze. Filtrowanie w kliencie, już po odebraniu - nie koniecznie będzie mieszać w folderach na serwerze, zależne od konfiguracji.

Webmail, w przypadku gmail - logujesz się, otwierasz “Poczta - ustawienia”, “Filtry”, “Utwórz nowy filtr” wypełniasz według życzeń.

Program pocztowy, w przypadku Thunderbird - “Narzędzia”, dalej “Filtrowanie wiadomości”. W tym oknie wybierasz którego konta ma filtr dotyczyć, możesz włączyć/wyłączyć/przejrzeć “Dziennik filtrów”, edytować istniejący filtr, lub dodać nowy. Więc klik “Nowy”, wypełniasz według życzeń.

Polecam super programik o nazwie PopTray który nie dość że odfiltruje nie pożądanych nadawców to jeszcze powiadomi Cię o nowej poczcie. Program posiada polską wersję językową więc nie ma problemu z ustawieniem go a jak przyjdzie wiadomość od niechcianego nadawcy to klikasz prawym klawiszem myszy w wiadomość i masz tam Filtry wiadomości - dodaj filtra dla poczty od tego nadawcy - usuń. Jak tak zaznaczysz to następna wiadomość od tego nadawcy zostanie automatycznie usunieta