Jak zablokować aktywację subskrypcji Sklepu Play?

W środku miesiąca założyłem sobie i siostrze konto Google, bo nie idzie aktualizować gier z plików apk pobieranych od konkurencji, a apk generator nie działa. Niedawno siostra przez przypadek aktywowała aplikację fatastic face za co musimy zapłacić 140 złotych i możliwości zwrotu nie ma, a subskrypcja zostanie anulowana 23 marca. Czy pozostaje tylko kontrola rodzicielska jako blokada na subskrypcje, żeby się to nie powtórzyło?

1 polubienie

Oczywiście, lub blokada środków zakupowych poprzez weryfikację.

O tym też myślałem, ale nie wiem jak to zrobić. Myślę czy wystarczy nawet usunięcie numeru telefonu z konta Google, bo z wiadomości email wynika, że to jest jakoś powiązane z operatorem i przechodzi za jego pośrednictwem. Rodzice nie dają nam oczywiście danych karty kredytowej i konta bankowego więc tych płatności nie da się uaktywnić na naszych telefonach

Proste - masz konto powiązane z operatorem.

Wejdź w aplikację Google Play - Opcje (trzy paseczki na górze po lewej) - Formy płatności.
Na dole masz “Więcej ustawień płatności” , wejdź w to - przerzuci Cię na Twoją stronę. Tam masz podane z jakich źródeł ciągnie kasę. Jeśli masz sieć - pod nią masz USUŃ :wink:

Dzięki za wskazówki, ale okazuje się że wystarczyło usunięcie numeru telefonu z danych kontaktowych Google w ustawieniach Gmaila. Wybrana forma płatności widnieje po tym jako niedostępna, ale dobrze się jakoś pozbyć wiadomości o niedokończonej konfiguracji konta. Wyskakuje przy każdym pobieraniu aplikacji i w sieci nie znalazłem rozwiązania. Nie wiem po co giganci proszą o numer telefonu przy zakładaniu konta i później można go usunąć. Mnie te odzyskiwanie hasła nie jest potrzebne, bo na wszystkich kontach używam tego samego hasła, a poza tym mam zastępczego maila