Jak zablokować automatyczną zmianę głośności mikrofonu Win 10?

Cześć, jak mogę zablokować automatyczną zmianę głośności mikrofonu Win 10? Problem występuje tylko przy rozmowie na Google Meet. Nawet jak się nie odzywam wystarczy, że powiem coś głośniej/ciszej to suwak głośności sam się rusza. Da radę jakoś zablokować taką kontrolę?

WIN+R > mmsys.cpl > karta “Nagrywanie” > PPM na używanym mikrofonie > Właściwości > karta “Poziom” > ustaw ręcznie wartość czułości mikrofonu > karta “Zaawansowane” > odznacz opcję “Pozwól aplikacją na wyłączną kontrolę nad urządzeniem”

Ma to też negatywne skutki jak używasz mikrofonu w więcej niż jednej aplikacji, bo we wszystkich taki sam poziom głosu będziesz mieć bez względu na ustawienia w opcjach aplikacji.

Opcja może nie działać z niektórymi aplikacjami (np. niestandardowy sposób kontroli czułości mikrofonu)
Wtedy pozostaje opcja numer 2:
Zainstaluj wirtualny mikrofon i restart PC:
https://vb-audio.com/Cable/index.htm

  • Nagrywanie - otwórz właściwości Twojego mikrofonu
  • Na karcie słuchania(czy jakoś tak) ustaw odtwarzanie za pomocą nowego urządzenia „Wejście kablowe/Cable Input” i zastosuj
  • W ustawieniach Google Meet ustaw wejście mikrofonu na nowe „Wyjście kablowe/Cable Output”

Jak to nie pomoże to ostatnia opcja - używaj Google Meet przez przeglądarkę Firefox. Nie powinno wtedy automatycznie regulować czułości mikrofonu, chyba, że coś się zmieniło :wink:

Niestety Windows jak to Windows. Pod Linux tego problemu nie ma :wink:

Dzięki, miałem IDENTYCZNY problem. Masz rację. Na Linux tego nie miałem :wink:

Nadal to samo :confused:
image
image image
image

Mi także nie pomogło :frowning: