Jak zablokować dostęp do internetu paru programom?

Witam. Posiadam Windowsa 7 i chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób na CAŁKOWITE zablokowanie dostępu do internetu przez parę programów? Najlepiej jakby się dało bez instalacji dodatkowych programów.

Co muszę zrobić by osiągnąć swój cel? Mam stałe łącze UPC, i trzy programy, które chciałbym by ani nie wysyłały ani nie odbierały niczego z/do internetu. Po prostu tak jakbym nie miał internetu. (GG 10, allplayer, CounterStrike)

[chcę je zablokować - taka kara ;)]

Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak firewall? http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapora_sieciowa

W Windows 7 jest taki program wbudowany.

słyszałem wiele razy :stuck_out_tongue: Tylko winde 7 mam od niedawna i nie mogę znaleźć gdzie to jest. (tzn zaporę mam, ale mimo, że wyjątki dodaje do czarnej listy np gg10 dalej się łączy)

Panel sterowania \ Wszystkie elementy Panelu sterowania \ Zapora systemu Windows \ Dostosuj ustawienia <- tam zaznacz pierwszy checkbox w sieci publicznej

Hm, tam się nie da blokować programów. Próbowałem wielokrotnie. Ale chyba znalazłem - trzeba wejść w zaporze w ustawienia zaawansowane i dodać nowe reguły w połączeniach wychodzących i przychodzących. Czy to tam?

george32801 , domyślam się czemu chcesz zablokować CounterStrike, ale nie rozumiem czemu chcesz zablokować GG 10 i allplayer?

To ma być kara dla młodszego brata (CS i GG) a allplayer to dlatego że sypie się przy aktualizacji (a wole starszą wersje :P)

Dokładnie tak. Poza tym poczytaj o “Kontrola rodzicielska” (ang. Parental Control). Jest to opcja dostępna z poziomu Panelu Sterowania. Sam z tego nigdy nie korzystałem, ale z tego co na szybko przeczytałem wynika, że daje dość dużo możliwości.

Jest jednak jedno ale … Jak Twój brat jest spryciarz to zresetuje hasło do konta administratora (konta domyślnie ukrytego w windows 7), bądź Twojego konta i poustawia wszystko tak jak mu się żywnie podoba.

Proste. Podam na przykładzie windows 8.1 i na programie Camtasia Studio 8 (obecnie mam zhackowaną licencję to muszę zablokować temu programowi dostęp do neta :smiley: ).

  1. Zapora systemu windows -> ustawienia zaawansowane.

  2. Jeśli pojawi się monit o kontrolę konta użytkownika, zaakceptuj.

  3. Wejdź w zakładkę “Reguły przychodzące”.

  4. Rozwiń zakładkę “Reguły przychodzące” w prawym górnym rogu (domyślnie powinna być rozwinięta.

  5. Kliknij “Nowa reguła…”.

  6. Wybierz “Program”.

  7. Wciśnij “Dalej”.

  8. Zaznacz “Ta ścieżka programu”.

  9. Wskaż ścieżkę programu *.EXE.

  10. Wciśnij “Dalej”.

  11. Wybierz opcję “Zablokuj połączenie”.

  12. Wciśnij “Dalej”.

  13. Zaznacz wszystkie 3 punkty “Domena”, “Prywatny”, “Publiczny”.

  14. Wciśnij “Dalej”.

  15. Nazwij regułę co teraz utworzyłeś (polecam użyć nazwę jakąś zmyłkową, np. System32.exe, oczywiście każdą regułę nazwij inaczej, bo można się skapnąć, że tu coś nie tak).

  16. Skopiuj ten tekst, co jest pogrubiony w pkt. 17 i wklej do pola “Opis”.

  17. Zalecam dodać opis, coś w stylu " Reguła blokująca program. Wyłączenie spowoduje unieważnienie licencji."

  18. Kliknij “Zakończ”.

  19. Uruchom ponownie komputer.

Opcjonalnie:

(1). Jeśli program ma kilka plików *.EXE, musisz również do nich dodać regułę.

(2). Pamiętaj, że są też reguły wychodzące. Tam robisz to samo.

Pytania? Mam nadzieję, że jasno wytłumaczyłem. Może trochę chaotycznie, ale na szybko.