Jak zablokować dostęp do internetu wybranym programom w tym systemowych

Witam , chciałbym się dowiedzieć czy jest program który potrafi zablokować dostęp do internetu wybranym programom również systemowych ponieważ korzystam z hotspotu z telefonu i chcę aby system i większość programów nie miało dostępu wtedy do korzystania z sieci, wiem że jest zapora w Windows ale jest zbyt trudna dla mnie

Po prostu zobacz sobie jak się korzysta z zapory systemu Windows. Nic lepszego do tego raczej nie użyjesz, poza inną zaporą. Możesz spróbować jeszcze Comodo.
Jak będziesz tego potrzebował, to najwyżej napisz i Ci ktoś wytłumaczy po kolei Co i jak.

TinyWall - dla mnie nr 1 w wygodzie konfigurowania systemowego firewalla (to nie jest osobny firewall tylko lekka nakładka GUI). W trybie “strict” przepuszcza tylko programy z białej listy.

Sprawdziłem i wiem już jak to zrobić,ale nie każdemu programowi da się zablokować dostęp :confused:

Możesz ustawić tę sieć WiFi jako połączenie taryfowe, dzięki czemu ograniczysz systemowy ruch sieciowy praktycznie do pobierania krytycznych aktualizacji bezpieczeństwa

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/taryfowe-połączenie-z-internetem-często-zadawane-pytania-8a8cf4c0-b8b1-1de4-825d-24714e851659

1lajk

Jak coś, możesz jeszcze np. w pliku hosts dodać do blokowania konkretne domeny i adresy, niemniej nie blokuje to niektórych systemowych:
https://www.smarthost.pl/blog/modyfikacja-pliku-hosts

W skrajnych przypadkach powinno Ci się udać zrobić to samo także na routerze.

Jakie adresy i/lub domeny blokować, i które są używane przez dany program, można podejrzeć np. programem Wireshark i chyba też prostszym - Fiddler.

Za pomocą TinyWall odbierasz dostęp na poziomie okna/procesu/EXEka z dokładnością do protokołu i portu.

Wystarczy zainstalować jakaś Zaporę i wyłączyć automatyczne zezwolenie bazujące na sygnaturach na pytaj o wszystko… nawet zaporą windowsa można blokować telemetrie z Windowsa przy odpowiednich ustawieniach.