Jak zablokować dostęp do Metin 2?

Witam.

Mam pytanie mianowicie jak zablokować dostęp do gry Metin 2 PL?

Zablokowałem w zaporze w ESET Smart Security 4 ale po przeinstalowaniu gry, i instalacji w innym folderze gra nadal działa.Chodzi o to aby zablokować dostęp do Metina tak aby nie można było go uruchomić nawet po przeinstalowaniu.

Podobno można zablokować porty na routerze i gra wtedy nie będzie działać ale nie umiem tego zrobić.Jeżeli da się to zrobić to proszę napisać co i gdzie mam wpisać.Ewentualnie liczę na inne działające sposoby.

Zamieszczam screen routera:

http://img269.imageshack.us/img269/4451/wrt54gc.png

Router to Linksys WRT54GC

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Ale tak z ciekawości - po co Ci to?

A w temacie - po prostu usuń kilka plików w grze, wtedy ci się nie uruchomi. Nod-em, ani systemową zaporą nic nie zrobisz…

Na Viście i 7, Metin2 wymaga odpowiedniego sposobu, aby go uruchomić - usunięcie folderu do kosza i ponowne przywrócenie - bez tego nie da się go uruchomić.

Rodzeństwo w to gra całymi dniami i chciałbym to zablokować.

Usunięcie kilku plików nic nie da ponieważ szybko można to przeinstalować.

Zrób konto użytkownika Windows z ograniczonymi prawami (bez możliwości instalowania).

To raczej nic nie da bo Metin nie ma instalatora InstallShield tylko się wypakowuje i tak wygląda instalacja.

Takie coś znalazłem:

http://plom.pl/jak-zablokowac-dostep-do-uruchamiania-programow/

Ten sposób działa lecz wyskakuje komunikat, że zostały nałożone ograniczenia na komputer.Wolałbym jednak zrobić to tak aby po prostu się nie patchował i nikt nie wiedział, że coś kombinowałem.

Może zablokuj w firewallu?

Witam :wink: po przeczytaniu tego tematu, postanowiłem pomóc i napisać co nieco o blokowaniu programów w Windowsie. Dużo ludzi ma problem z grami typu Metin2, Tibia. Też mam problem z bratem. Oto rozwiazanie jak zablokować uruchamianie programu, re instalka nic nie pomoże. :wink:

Zablokujemy przeglądarkę Firefox.

  1. Otwieramy Notatnik i wklejamy do niego:

"Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\firefox.exe]

“Debugger”=“ntsd -d”

  1. Plik zapisujemy jako typ wszystkie pliki pod nazwą plik.reg

  2. Uruchamiamy powstały plik i potwierdzamy chęć dodania do rejestru.

  3. Po zamknięciu FF musimy uruchamiać znienawidzonego IE.

  4. W miejscu “firefox.exe” w tym przypadku wpisujemy metin2.exe i gry nie da się już uruchomić :wink: można tak zrobicz każdym programem.

Jak to odkręcić?

  1. W Notatnik wklejamy:

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\firefox.exe]

  1. Zapisujemy i odpalamy tak jak poprzednio.

  2. Znów możemy korzystać ze swojej ukochanej łasicy, zwanej potocznie “liskiem”. :smiley:

Pozdro :))