Jak zablokowac gry i funkcje potrzebne do ich uruchomienia

Tak jak w temacie .

Poszukuję SKUTECZNEGO sposobu by uruchamianie programów ( w domysle gier) było ABSOLUTNIE niemożliwe.

Musi być to metoda na tyle zawiła żeby tego nie dało się odwrócić bez poważnej ingerencji w system.

Próbowałem już wszelkich metod kończąc nawet na chowaniu krążków z grami ale dzieci ( dalsza rodzina) mi nadal je ( gry) uruchamiają.

Przerobiłem wszystkie znane programy do kontroli rodzicielskiej i lipa.

Te wszystkie programy rodzicielskie to tak prawde mówiąc … jedna wielka lipa i oszustwo

Ewentualnie jak pod Vistą unieruchomić funkcje odpowiedzialne za akcelerację grafiki albo jeśli to się nie da to jak i czym spowolnić grafikę tak żeby po prostu gry chodziły tak wolno żeby ich użytkowanie było bezsensem.

Poczytaj tu: http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_rejestr_blok_01.php może coś interesującego dla Ciebie będzie.

Próbowałeś zrobić konto z ograniczeniami?

Jeżeli masz Windows’ a 7 to robisz konto główne z uprawnieniami admina i włączasz konto gościa. Następnie na konto główne zakładasz jakieś wymyślne hasło (tylko takie, żebyś ty je znał), następnie z kota głównego w “Moim komputerze” klikasz na wybrany dysk następnie właściwości i zabezpieczenia. pod polem “Nazwy grup i użytkowników” wybierasz “Edytuj”, następnie wybierasz “Użytkownicy” i zaznaczasz “Odczyt” i “Wyświetlanie zawartości folderu” i “Zastosuj”. Tym sposobem nic nie zainstalują bo nie będą mieli uprawnień na zapis i modyfikację.

Tego warunku nie da się spełnić ale przychodzi mi do głowy kilka pomysłów.

Napisz jaką funkcjonalność ma mieć komputer (do czego ma służyć, co ma się dać na nim zrobić, czy koniecznie musisz mieć windowsa) i w jakim wieku masz dzieci to podsunę ci kilka pomysłów.

Próbowałem wszystkiego od konta mocno ograniczonego po różne beniaminy i inne cuda kontroli rodzicielskiej i dzieciaki po prostu wchodzą w to jak gorący nóż w masło. :frowning:

Komputer w zasadzie a przy najmniej w teorii ma służyć do przegladania internetu,filmy, muzyka, nauka, Word, Excell, PPoint bo teraz w gimnazjach to tylko to znają. Całą reszta powinna być zablokowana.

W zasadzie zalezy mi na tym żeby …(no ok) dało się grę zainstalować ale żeby nie dało się jej uruchomić

niestety dzieciaki są mocno rozstrzelone wiekowo bo jest to 9 11 i 16 lat

O ile 16-o latka jest rozgarnięta i u niej komputer wiadomo jest do tego co powinien to 11 i 9 no leją na wszystko i grają zawalając naukę.

I nie są to moje dzieci - dalsza rodzinka :slight_smile:

Iiyama , w takim razie najskuteczniejszym sposobem byłoby pozbycie się Windowsa i zainstalowanie sobie jakiejś dystrybucji Linuxa (wybór jest ogromny).

Jest to najskuteczniejsze bo żadne programy windowsowe (w tym i gry) na Linuxie nie ruszą (są sposoby na to ale wymagają odpowiedniej wiedzy i specjalnych ustawień/programów) a to co napisałeś da się na nim robić bez większych problemów bo typowe programy użytkowe mają swoje linuxowe wersje lub linuxowych odpowiedników (np. Firefox -> Firefox for linux; GG -> Kadu; Skype -> Skype for linux; Word, Excel itp. czyli MS Office -> Open Office for linux) a wyglądem obecne dystrybucje Linuxa nie odbiegają zbytnio od windowsów.

Większość dystrybucji jest darmowa i zwykle mają już potężny pakiet typowych aplikacji.

Poza tym w Linuxach domyślnie pracuje się na koncie ograniczonym i bez hasła administratora nie da się zmienić żadnych ustawień ani nic zainstalować.

Dodatkowa korzyść z tego była by taka że nie musiałbyś się obawiać że ktoś przytarga jakiegoś wirusa.

Jakbyś się zdecydował to służę pomocą (można też zainstalować linuxa obok windowsa na innym dysku/partycji).

Innym wyjściem jest odinstalowanie sterowników karty graficznej (windows będzie chodził na swoich podstawowych) - większość gier wymaga ich.

Niestety wadą tego jest to że niektóre programy multimedialne mogą przestać poprawnie działać a nadal da się odpalać proste gierki.

Można jeszcze podejść do sprawy w ten sposób żeby użyć jakiegoś programu który będzie blokował próby zainstalowania czegokolwiek i aby zezwolić na instalację będzie konieczne podanie ustawionego przez siebie hasła.

Niestety metoda ta blokuje jedynie instalację więc nie działa na już zainstalowane programy oraz te które nie wymagają instalacji.