Jak zablokować IE przed włączaniem?

Witam! Z mojego komputera korzysta cała rodzina. Podczas przeglądania sieci używają internet explorera, który powoduje ataki wielu wirusów. Mimo, że próbowałem zmieniać domyślną przeglądarkę na Firefoxa lub zmieniać wygląd Firefoxa na wygląd z Explorera, moja rodzina i tak korzysta z przeglądarki od Microsoftu. Chciałbym więc zablokować IE tak aby po prostu jego włączanie nie było możliwe i do przeglądania internetu trzeba byłoby używać Firefoxa bądź Opery.

Nie wie ktoś jak to zrobić?

Odinstalować ? Celowy znak zapytania.

Usuń zwyczajnie skróty, które masz na pulpicie i pasku szybkiego uruchamiania, do folderu z IE nie wiem czy się dostaną ;]

Rysbar - nie wiesz co piszesz to nie pisz… Usuwając IE możesz przypadkiem coś nawalić w systemie ;] sam kiedyś usuwałem IE i mi się to odbiło tak, że nie mogłem niektórych programów odpalić.

Poprostu pousuwaj wszystkie skróty do Internet Explorer a sam folder instalacyjny z Internet Explorer ukryj (właściwości>ukryty).Ewentualnie wprowadź w domu nakaz używania Mozilla Firefox.U mnie w domu z racji tego,że jestem jedyną osobą znającą się na komputerach,cała rodzina się mnie słucha i używają komputera tak jak ja im powiem.(dotyczy to sposobu używania systemu i programów)Dbam o bezpieczeństwo komputera,dałem im lekcję w co wolno a w co nie wolno klikać,czego trzeba unikać i jak chronić się przed wirusami i mam spokój.Sprubuj tej metody,jest naprawdę skuteczna.

wersja IE jaka 7,8,6 ? system XP Vista? bo znam sposb jak zblokować IE :slight_smile: tylko jaki system masz i wersja IE

Ustaw nieistniejące proxy, np. 127.0.0.1

I gotowe

To może zaktualizuj IE do najnowszej wersji i niech sobie używają co chcą :stuck_out_tongue:

Ale tutaj nie ma nic do tego przeglądarka, jak to wielu z was uważa. Naucz rodzinę bezpiecznego korzystania z internetu.

Wchodzą na te same strony przez Firefoxa jak to robili przez IE nie ustrzegą się wirusów. Niech zaczną myśleć w czasie korzystania z dobrodziejstw internetowych.

wszyscy mowia zle.

xp:

Panel Sterowania > Dodaj/usun programy > określ dostęp… > niestandardowe > przeglądarka > IE > odhacz włącz dostęp

sory ale w xp niema takiej możliwości jak ty to opisujesz,ja mam cały czas zaznaczone niestandardowe i nic więcej niema podtym a jak się zrobi ok to okno się zamyka,tak więc ty nie masz racji

To pozostają dwie możliwości:

:idea: Naucz domowników, żeby korzystali z tego Firefoxa, zabroń dostęp do niektórych stron (np poprzez wpisanie DNS-ów z adresu Open DNS)

:idea: Pousuwaj skróty i ukryj folder z Internet Explorerem

Chyba, że ktoś zna coś jeszcze ;D

:idea: Naucz domowników,na jakie strony www wolno wchodzić a na jakie nie,by uniknąć zarażenia komputera.Wytłumacz im,że nie należy klikać w banery reklamowe,na byle jakiej stronce,nie otwierać maili nieznanego pochodzenia,nie otwierać linków od nieznajomych na Gadu-Gadu lub innym komunikatorze,oraz na portalach społecznościowych.Powiedz im jakie straty przynoszą wirusy,jak ciężko się ich pozbyć.Nastaw ich na to iż przez wirusy mogą stracić cenne dane,a także pieniądze z konta bankowego.Są także wirusy mogące fizycznie uszkodzić komputer.Taka lekcja na temat bezpieczeństwa komputera dobrze im zrobi.Żadna przeglądarka nie jest w 100 % idealna ani bezpieczna,żaden antywirus nie uchroni Cię przed wirusami,jeśli komputer jest niewłaściwie używany,antywirusy i firewalle mają za zadanie chronić nasze komputery,ale do pełnej ochrony wymagana jest także ludzka umiejętność zdrowego myślenia.To my ludzie stworzyliśmy większość tego co otacza nas wokół,tylko trzeba umieć używać umiejętnie mózg.

zapomniałem dodać że trzeba rozwinąć niestandardowe i to jest od XP SP2.

Rzeczywiście,z xp sp3 też działa

Mój znajomy zrobił tak:

Zmienił iexplore.exe na inną nazwę i maskę pliku. Np disi.dll

Utworzył nowy plik i nazwał iexplore.exe

Nie zauważył, by mu coś się sypało. Zawsze mozesz przywrócić oryginalny plik

Do Hitm3n. Nie zauważyłeś znaku zapytania .

@ Rysbar - zauważyłem, ale czy to ważne ? I tak na jedno wychodzi, to była sugestia, przez którą mógł się uszkodzić system/część programów mogła nie działać poprawnie :? .

Wchodzisz w start - uruchom wpisujesz gpedit.msc szukasz ustawień internet explorer i wyłanczasz oznaczając odpowiednie pole.Jest to o tyle dobre że ktoś mało obeznany z komputerem z pewnością nie będzie wiedział jak to odwrócić.

Ja bym zainstalował Operę :slight_smile:

A skoro już chcesz być przy FF - albo przemów do rozsądku, albo usuń skróty i ukryj folder z IE. Możesz także nałożyć hasło na folder z IE - odpowiednim programem, tylko nie wiem, czy to będzie miało wpływ na aplikacje. Ale spróbuj :slight_smile:

Dodane 23.08.2009 (N) 20:58

A no i usuń ze startu uruchom, żeby sobie nie mogli wejść przez Uruchom. I nie ucz Win+R :slight_smile:

Co ma wspólnego używanie jako przeglądarki IE z “atakami wielu wirusów”? Zainstaluj jakiś DOBRY pakiet ochronny typu NIS 2009 czy ESET IS i regularnie skanuj komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Używaj tylko legalnego oprogramowania (pirackie kopie gier ściągane z torrentów są prawie zawsze zainfekowane). Jeśli Twoja rodzina ma “zdolność” szybkiego infekowania to sama zmiana przeglądarki nic nie da. Aktualizowanie systemu operacyjnego i zainstalowanego oprogramowania to podstawa. Potem wspomniany pakiet ochronny (jakiś dobry, płatny a nie darmowy). I najważniejsze: prewencja w formie uświadomienia userom jakie zagrożenia płyną z nierozsądnego eksplorowania internetu.

P.S.

Obwinianie IE o zainfekowanie komputera możesz włożyć między bajki: 10 lat eksploruję internet za pomocą IE i NIGDY nie zainfekowalem żadnego komputera ani w domu ani w pracy a nie stronię ani od stron erotycznych ani od stron z crackami. Internetu trzeba używać z głową…

:roll: