Jak zablokowac instalowanie


(radiator) #1

mam sasiada ktory wciaz prosi mnie o pomoc a ja juz nie mam sily z jego problemem.

ma Xpeka P i uzywa nagminnie IE no i co gorsze wchodzi na stronki xxx i instaluja sie mu rozne search.assistanty, toolbary roznych firm i nie wiem jak przyblokowac takie "samoczynne" instalowanie sie programow. mam tyko jeden profil o prawach roota i nie chce mu zakladac oddzielnego konta z ograniczeniami. co robic?? zainstalowalem mu program ktory nie pozwala mienic strony startowej i tez jakos nie do konca dziala.


(JNJN) #2

Dobry antywirus + firewal +przeglądarka Mozilla Firefox i 90% mniej wirusów.

Jeśli chodzi o strone startową poczytaj dział sprawdzone porady.


(boczi) #3

Jeżeli gościu ciągle "wchodzi" na te strony, jedyna rada, tzn. najlepsza to zmiena przeglądarki. Zaporoponuj mu coś podobnego, bezpieczniejszego, np. Firefox, nie jest zbytnmio rozbudowany, lecz połapie się we wszystkim.

No i regularne skanowanie programami do usuwania komponentów spyware, a także wirusów, trojanów. Przydałby się jakiś zainstalowany program antywirusowy, no i Ad-Aware, Spybot Search&Destroy, CWShredder. Standard.


(virus1010) #4

ja bym polecał spy bot search and destroy i mks-vira dzięki nim nie mam takich problemów !!


(lazikar) #5

Jak chcesz mu zrobić konto z ograniczeniami to wejdz na konto administratora (Takie istnieje) i zmień mu uprawnienia. Wejdz w opcje internetowe i zwiększ zabezpieczenia i wyłącz ActiveX. Po za tym zainstaluj dobry firewall i antyvirus. :smiley:


(Golden Finger) #6

Nie zabezpieczysz mu kompa nigdy na 100 %, ani poprzez instalowanie Mozilli, ani przez firewall czy antywirusy i antyspyware.

Jeśłi gościu nie ma rozsądku, to coklwiek nie zrobisz i tak zasyfi sobie kompa, a ty będziesz go czyścił.

Brak rozsądku w surfowaniu jest największą przyczyna zawirusowań.

:okulary:


(pysiu) #7

program PC Popup 2004 ma w sobie miedzyinnymi funkcje która nie pozwala na instalacje róznych syfów ,program kosztuje tylko 19 złotych mozna kupic w Media mark lub na stronie http://www.play.com.pl/index.php?go=opis&&id=1701


(Lackymen5) #8

zainstalować to http://www.javacoolsoftware.com/spywareblaster.html ,

nie stosowalem , ale można zastosowac i to http://www.abtrusion.com/Downloads/appersonal.asp i nakazac by za każdym razem jak czegoś nie instaluje a pojawi się okienko czy pozwolić na to , dawał ''nie'', tak by nic bez wiedzy użytkownika nie załadowalo się do systemu , tu jest opis http://www.abtrusion.com/abtrusion_protector_ps.asp

By chronić strone startową można zastosować ten programik http://www.exits.ro/homepage-monitor.html