Jak zablokować internet ale tak aby sieć lokalna chodziła?

Witam wszystkich !!

Taj jak w temacie ale głębiej opisze o co mi chodzi :slight_smile: Posiadam ruter usrobotic i są pod niego podpięte 2 kompy i neo. I “posprzeczałem” się z drugą osobą i chcę ją od neta odciąć ale tak alby sieć wewnętrzna chodziła i abym mógł grać w gry i jakiś komunikator sieciowy używać :slight_smile: Czyli aby nie mogła ta osoba poczty odbierać i po necie surfować. Czy da to się jakoś załatwić blokując drugiemu kompowi porty ?? czy może trzeba coś innego zrobić??

pozdr jerek :slight_smile:

mozesz zablokowac port 80 wtedy nie bedzą ladowac się strony :wink:

Możliwe że router ma taką funkcję

jezeli router niejest archaiczny to takie opcje mozesz nawet znalesc w zakladce FORT FORWARDING ( tak jest przy routerze dlink dsl-507) i pewnie przy innych modelach jest tak samo

jezeli niemasz takiej opcji to pozostaje ci odciecie go od switcha albo drastyczniejsze sposoby z trojanami i exploitami

lub…

mozesz wyłaczyć w routerze usługe DHCP (poczytaj se o niej) i wpisac sobie IP manualnie tak aby sie łaczył z roterem a nie rzeby pobierał IP automatycznie! (wszystko jest wytłumaczone na necie w instrukcjach o statycznych IP)

Tyle ile routerów , tyle sposobów konfiguracji niestety :frowning:

nic nie da. jezeli zna parametry i w routerze nie ma odpowiedniej konfiguracji bezposrednio uniemozliwiajacej dostep do netu, ustawienie odpowiednich parametrow na jego kompie da mu dostep do sieci w takim samym zakresie jak jarkowi.

pomijajac ewt. moralne aspekty:

do jarka:

jezeli router nie ma wbud. firewalla/tym podobnych, zmien lan_ip routera na “egzotyczna” wartosc z innego zakresu, oraz wylacz dhcp. - tez do przejscia, ale ciut sie bedzie przynajmniej musial postarac.

to z portem 80 to działa ale co z pocztą ?? a i ruter ma to forwardowane ale sie na tm nie znam :stuck_out_tongue: i notabene już sie wyjaśniła sprawa i już wsio gra także będe miał te info na przyszlość :slight_smile: jak widać 4 dni bez netu i przyszed po rozum do głowy :P:) :smiley:

pozrd Jerek

blokada na port 110 czyli pop 3 i smtp port 25