Jak zablokować internet w komputerze

Pytanko - w jaki sposób można zablokować dostęp do internetu w danym komputerze - tak aby osoba, która korzysta nie wiedziala o tym - po prostu, żeby internet nie działał - i powiedzmy taka osoba jest oblatana troche w tych sprawach i wylaczenie karty sieciowej nie wchodzi w rachube :slight_smile: Prosze o odp.

Wyjąć kartę sieciową :smiley:

Może napisz w jaki sposób ma udostępnany internet. Jeżeli przez router, to większość (wszystkie?) ma możliwość zablokowania dostępu do netu konkretnej karcie sieciowej (po adresie mac).

Sprawa jest taka:

Kumpel ma sąsiada, który przyłazi do niego i siedzi mu na necie, kumpel nie ma siły już na niego - koles mu sie po prostu wprasza - poradziłem mu żeby jak juz nie ma serca mu odmawiac ( :twisted: ) to niech jak koles przychodzi wylacza karte sieciowa i mowi mu ze net nie działa bo cos z serwerem ich sieci jest albo cos i to zawsze działało - miał spokój :slight_smile: ale ostatnio sąsiad sie zcwanił i zaczal mu grzebac i sie skapnal w menedzerze urzadzen ze karta sieciowa jest wylaczona i ja wlaczyl i po ptokach :smiley: :smiley: czyli teraz musi znalezc inny sposob :smiley: jakis programik moze do mulenia łącza na własnym kompei albo cos… hehe ja nie moge po prsotu z niego… ludzie to maja problemy ze hej :smiley: :smiley: i wlasciwie temat powinienem zatytuowac jak sie pozbyc natretnego sasiada :smiley: :smiley:

Powiedzieć mu prosto w oczy i już.

Odłącz kabel sieciowy i powiedz, że nie działa, jakby to zauważył :smiley:

skoro koles sie skapnal ze karta sieciowa jest wylaczona to sie przeciez chyba tez skapnie ze kabel jest odlaczony co… 8)

też mu to mowilem bo to jest przeciez najlepszy sposob :smiley:

Jak masz stałe IP to przełącz na automatyczne albo zmień jedną cyfrę , a jeżeli masz ustawione automatyczne IP to wpisz jakie kolwiek i internet już nie będzie działał .

p.s jak masz stałe IP to je sobie gdzieś zapisz byś mógł sam kożystać z internetu

Jak nie masz nic do powiedzenia to nie mów…

Jeśli mamy NIS’a możemy również skorzystać z opcji “blokuj ruch sieciowy”

Ty masz problem z pisaniem Otów w kazdym temacie niestety.

Post Kosz.