Jak zablokować klawiaturę w XP?

Ostatnio zobaczyłem w salonie komputerowym taki komputer z wyświetlonym na stałe IE7.0 w celach udostępniania internetu dla klientów i miał on zablokowane klawisze pozwalające dostać się np. do menu START czy paska. Generalnie działała tylko mysz i klawisze A-Z, 0-9. Chodziło w tym wszystkim o to, aby użytkownik nic nie nakombinował w systemie i tylko używał tego co jest uruchomione. Czy ktoś może wie jak to zrobić, aby zablokować możliwość wywołania menu START (normalnie służy do tego klawisz z logo Microsoft) czy też ALT-TAB do przełączania się pomiędzy uruchomionymi aplikacjami ? Generalnie tak zblokować klawiaturę aby osiągnąć to co opisałem.

Marek

Można rozkręć klawiaturę i wstawić do foli kawałek papierka albo coś innego.

Znalazłem takie coś :

http://win-os.pl/index.php?name=Section … tu_Windows

Złączono Posty : 24.01.2007 (Sro) 16:06

http://forum.4programmers.net/viewtopic.php?p=65794

Nie bardzo wiem jak to zrobic, chociaż mam jeden pomysł… wyciagna klawisze… no ale inteligenty klient, wiedzący gdzie co jest na klawiaturze poradzi sobie i tak za pomocą np. długopisu:)

Jak rozkręcisz klawiaturę to się kapniesz jak to zrobić .

W środku jest taka

dwu warstwowa folia . Między nie wsuń kawałek kartki.W miejscu klawisza Alt.

Tylko delikatnie. Potem to złóż dokładnie tak jak było.

Nie szkoda Ci psuć klawiatury? :slight_smile:

Może lepiej ustawić iexplore.exe jako shell (HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon; wartość danej o nazwie Shell). I dodatkowo, żeby uniknąć co sprytniejszych (Plik -> Uruchom -> explorer.exe) albo odpowiednimi polisami w gpedit.msc powyłączaj co się da z Menu start (Uruchom, Pomoc, Paski narzędzi, Panel sterownia itp, itd) albo określ jakie programy mogą być na tym komputerze uruchamiane.

Żeby zostawić sobie w miarę swobodny dostęp do komputera zastosuj zasady grupy dla wszystkich użytkowników oprócz administratora.

I na “deser” rozwiązanie IMO najlepsze: MS Shared Computer Toolkit. Jakiego byś sprytnego użytkownika nie miał i jakich by szkód nie narobił cofniesz wszystko do stanu początkowego paroma kliknięciami :).

można to zrobić w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\ CurrentControlSet\ Control\ Keyboard Layout za pomocą klucza

Scancode Map podstawiając za normalne wartości skanowania

klawiszy wartości 00 00 - windows sprawdza przed wykonaniem kodu

wartości w rejestrze i wykonuje kod w rejestrze a nie normalny;

jeśli tego klucza nie ma trzeba go utworzyć wraz z wszystkimi kodami normalnymi i podstawionymi - jest to dosyć skomplikowane

i zdecydowanie nie polecane dla niedoświadczonych; jeśliby jednak

taki klucz lub wartość u ciebie była to moge wkleić ci normalne kody

poszczególnych klawiszy, wystarczy wtedy zastąpić je zerami