Jak zablokować stronę internetową?

mam problem, ponieważ mój młodszy brat wchodzi na różne strony przez które ściąga na kompa wirusy i jak zablokować te strony? próbowałam juz to zrobić przez

  1. C:\WINDOWS\system32\drivers\etc - brak zmian

  2. Właściwości: Internet -> Zawartość -> Klasyfikator treści -> Witryny zaakceptowane - owszem blokuje się, ale nie jedna strona, ale wszystkie…

jak wirusy ściągał to mu zabroń dochodzić do twojego komputera, powiedz jakiego antywirusa używasz zrób pełny skan malwarebytes altimalware i usuń jeżeli coś znajdzie potem możesz dać skan z OTL

Witam.

No to może źle próbowałaś?

dopisz do /etc/hosts:

127.0.0.1 www.strona.com

Utwórz mu konto gościa, tak żeby nie mógł edytować tego pliku.

Zainstaluj zaporę sieciową i zablokuj program do torrentów, którego być może używa (tego nie wiem).

W ostateczności zablokuj mu naszą-klasę, albo zgłoś mu profil jako fikcyjny :smiley:

Jeśli liczba stron na jakie wchodzicie jest w miarę stała możesz użyć któregoś z programów do nadzoru rodzicielskiego i ustawić w nim listy “białych”(dozwolonych) i “czarnych”(niedozwolonych) adresów

Nie rozumiem wątku. Przecież nie wiadomo z jakich stron ściąga wirusy, więc blokowanie stron na chybił trafił nic nie da. Zawsze ściągnie z innej. Zupełna podstawa to antywirus który skanuje cały ruch w przeglądarce, np darmowy Avast. Jeśli będzie pobierany wirus, to avast automatycznie przerwie pobieranie.

dzięki juz ok :smiley: za pomocą tego 127.0.0.1

mam Noda :stuck_out_tongue: co do antywirusa ;]

Nod jest taki sobie, zainstaluj kaspra internet security 2k10. Przy nim na bank nic nie wejdzie.

Ja n-k zablokowałem na routerze wifi, przez co chociaż chwilę w ciągu doby mam kompa dla siebie :wink:

Jeśli używasz routera prawie na pewno masz tam gdzieś URL filter, URL black list lub coś podobnego.

Poza tym, patrz: komentarz Cyba91.