Jak zablokować w polu textarea wpisywanie HTML?

Jak zablokować w polu textarea wpisywanie HTML przez użytkowników, znaczy żeby wyświetlał się tylko sam kod HTML a nie był przetwarzany i było widoczny tylko jako zwykły tekst?

EDIT:

Ale żeby można było pisać ale nie działa HTML!

EDIT:

Chodzi mi o to jestem Adminem na stronie http://sebastian.boo.pl/spytajsie/ i przy zadawaniu pytań każdy może wpisywać HTML i ja bym chciał jakoś to zablokować że tylko zwykły tekst będzie widać.

edit:

teraz chyba wiem o co chodzi więc się poprawiam:

zastąp znaki < > ciągami ‘&lt’ i ‘&gt’

więcej:

jak-wstawic-kod-html-stronie-zeby-byl-widoczny-dla-innych-t135689.html

IcyMat podał chyba lepszy link

cayman3_11 chyba nie o to chodziło autorowi tematu… Z tego co wiem to po wpisaniu html’a przez uzytkownika w textarea ten html się nie wykonuje, chyba, że chodzi Ci o jakieś przesłanie tego poprzez html i póxniejsze “wykonanie” tego html. Zobacz sobie na http://webmade.org/porady/htmlspecialch … je-php.php - tam to jest krótko, ale wystarczająco dobrze opisane :wink:

Ale żeby można było pisać ale nie działa HTML!

Dodane 12.04.2010 (Pn) 18:21

Chodzi mi o to jestem Adminem na stronie http://sebastian.boo.pl/spytajsie/ i przy zadawaniu pytań każdy może wpisywać HTML i ja bym chciał jakoś to zablokować że tylko zwykły tekst będzie widać i HTML nie ma być wcale przetwarzany tylko widoczny jako zwykły tekst np. ktoś napiszę < b > tak < /b > to tekst się nie pogrubia tylko widać jest < b > tak < /b >

Może to Ci się przyda http://www.php.net/manual/pl/function.strip-tags.php

funkcja PHP - htmlspecialchars() możliwe że też zadziała addslashes()