Jak zablokować wyłączanie komputera przez ograniczonego user

(Colek1) #1

Witam!

Mój starszy brat, ciągle wyłącza mi komputer, nawet jak proszę go o to by tego nie robił. Komputer jest mój, więc nie mam zamiaru mu na to więcej pozwalać.

Szukam sposobu, który pozwoliłby mi zabronienie mu:

Wyłączania komputera

Wyłączania komputera przez przycisk na obudowie

Chcę, by wszyscy ograniczeni użytkownicy nie mogli wyłączać komputera.

(niezDarek) #2

phi, no to będzie fizycznie wyłączał komputer, np. wyłączając listwę, albo pstryczkiem na zasilaczu z tyłu komputera, jedyne wyjście to przemówić do rozsądku bratu :stuck_out_tongue:

(Saracen) #3

Start --> Uruchom --> gpedit.msc --> Konfiguracja komputera --> Ustawienia systemu --> Ustawienia zabezpieczeń --> Zasady lokalne --> Przypisywanie praw użytkownika --> Zamykanie systemu... i tam należy usunąć odpowiednią grupę użytkowników.

(Colek1) #4

Korzystam z Home Edition :confused:

(kamil_w) #5

co do przycisku na obudowie to:

Pod XP:

PPM na pulpicie -> Wygaszacz ekranu -> zasilanie -> zaawansowane i tam powinno być jak system ma traktować wciskanie przycisku zasilania w obudowie.

Pod Vistą/7:

Nie powiem ci, bo akurat nie mam pod ręką, a z pamięci ciężko mi dokładnie napisać.

Dodatkowo możesz poszukać w BIOSie opcji odpowiedzialnej za działanie przycisku zasilania.

Mimo wszystko to tylko sztuczki, bo zawsze można wyłączyć zasilanie na listwie lub pstryczkiem w zasilaczu.