Jak zablokować wyłączanie komputera przez ograniczonego user

Witam!

Mój starszy brat, ciągle wyłącza mi komputer, nawet jak proszę go o to by tego nie robił. Komputer jest mój, więc nie mam zamiaru mu na to więcej pozwalać.

Szukam sposobu, który pozwoliłby mi zabronienie mu:

Wyłączania komputera

Wyłączania komputera przez przycisk na obudowie

Chcę, by wszyscy ograniczeni użytkownicy nie mogli wyłączać komputera.

phi, no to będzie fizycznie wyłączał komputer, np. wyłączając listwę, albo pstryczkiem na zasilaczu z tyłu komputera, jedyne wyjście to przemówić do rozsądku bratu :stuck_out_tongue:

Start --> Uruchom --> gpedit.msc --> Konfiguracja komputera --> Ustawienia systemu --> Ustawienia zabezpieczeń --> Zasady lokalne --> Przypisywanie praw użytkownika --> Zamykanie systemu… i tam należy usunąć odpowiednią grupę użytkowników.

Korzystam z Home Edition :confused:

co do przycisku na obudowie to:

Pod XP:

PPM na pulpicie -> Wygaszacz ekranu -> zasilanie -> zaawansowane i tam powinno być jak system ma traktować wciskanie przycisku zasilania w obudowie.

Pod Vistą/7:

Nie powiem ci, bo akurat nie mam pod ręką, a z pamięci ciężko mi dokładnie napisać.

Dodatkowo możesz poszukać w BIOSie opcji odpowiedzialnej za działanie przycisku zasilania.

Mimo wszystko to tylko sztuczki, bo zawsze można wyłączyć zasilanie na listwie lub pstryczkiem w zasilaczu.