Jak zablokować zmienianie tapet?

Jestem administratorem i mam jednego użytkownika z ograniczeniami. Chciałbym mu zablokować możliwość zmieniania tapet. Tylko tego. Czy istnieje jakiś sposób?

Wiem że temat był poruszany wielokrotnie, ale wtedy mowa była o blokowaniu dysku, panelu sterowania, pliku czy folderu. O blokowaniu tapet nie widziałem.

Dzięki za pomoc.

uruchm>gpedit.msc>konfiguracja użytkownika>szablony administracyjne>Active Desktop>tapeta pulpitu Active Desktop.

Musi być uruchomiony Active Desktop.

Lub:

uruchm>gpedit.msc>konfiguracja użytkownika>szablony administracyjne>panel strowania >ekran>Zapobiegaj zmianie tapety. :mrgreen:

Witam,

Możesz np. wyłączyć mu (edytując rejestr) zakładkę Pulpit:

http://www.microsoft.com/technet/prodte … x?mfr=true

Po czym zablokować możliwość edycji rejestru, lub tylko wybranego klucza.

Klikasz na dany klucz PPM i tam masz uprawnienia.

Pewnie w gpedit.msc też się da, ale chwilowo nie mam dostępu, więc nie opiszę.

Nie działa :frowning: W XP jak klikne PPM na jakimś obrazku i wybiore Ustaw jako tło pulpitu to ustawia, mimo że mam zblokowany dostęp.

A coś po polsku :?

nie wiem, czy przez usunięcie zakładki pulpit da sie to zrobić, skoro z prawokliku można pulpit zmienić(tak samo prawdopodobnie z każdego edytora grafiki) - ale możesz spróbować

w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Policies\ System

trzeba utworzyć wartość dword NoDispBackgroundPage - dane 1

żeby przywrócić zakładkę wartość po prostu usunąć

uwaga - ustawienie dla komputera, dla użytkownika tak samo ale w

HKEY_CURRENT_USER

oczywiście, jak napisał poprzednik, musisz zablokować możliwość edycji rejestru z konta użytkownika - da sie to chyba zrobić z gpedit

a z ustawionym active desktop możesz jeszcze spróbować stworzyć w

kluczu HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Policies\ Explorer wartość dword NoActiveDesktopChanges - dane 1, powrót do poprzedniego stanu przez usunięcie wartości

przez stworzenie w tym samym kluczu, ale podkluczu system wartości ciągu Wallpaper, dane wartości - ścieżka do pliku nie będzie można zmienić tylko tapety,

trzeba wtedy dodatkowo utworzyć wartość ciągu WallpaperStyle, dane

-0 - tap. w srodku , 1 - kafelki, 2 - rozciągnięta

możesz jeszcze w kluczu HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Policies\ ActiveDesktop stworzyć wartość

dword NoChangingWallPaper - dane - 1 , poprzedni stan - usunięcie wartości

jak widzisz masz z czego wybierać, ale nie zdziwiłbym się gdyby to i tak nie działało( current user odnosi sie oczywiście do konta użytkownika!)

Witam,

A to?

http://support.microsoft.com/kb/327998