Jak zacząć ogladanie filmów po angielsku?

(stanek.94) #1

Witam! chcialbym zacząć ogladać filmy po angielsku. Jak naprosćiej zacząć? Z angielskimi napisami?

I jakie filmy możecie polecić? Z prostą gramatyka i słownictwem :slight_smile:

(Xemidra) #2

Ja oglądałem całą masę filmów angielskich z polskimi napisami i pewnego dnia po prostu odpaliłem film z angielskimi napisami.

Jeżeli czegoś nie zrozumiałem dźwiękowo, miałem to w formie napisów.

Moim zdaniem bardzo efektywna nauka języka angielskiego. Nie ważne od jakiego filmu zaczniesz i tak wszystkiego nie zrozumiesz. Po prostu uruchom i oglądaj.

(Fanboj O) #3

Zacznij od niemych filmów z Charlie Chaplinem. Mają wbudowane plansze z napisami i jednocześnie są na tyle sugestywne, że nawet jak tekstu nie zrozumiesz, to wątku nie utracisz.

(Pampali) #4

Jeżeli chcesz się nauczyć angielskiego to napisy będą ci tylko przeszkadzać, chyba że będziesz oglądał film dwa razy, najpierw z napisami a później bez. Cała sztuka w rozumieniu obcego języka polega na przestawieniu się na myślenie w tym języku, nie ma innej opcji. Na początek polecam: http://www.engvid.com/ , zwłaszcza Ronnie jest bardzo zabawna.

(Acamapichtli) #5

Od nie pamiętam kiedy oglądam wszystkie filmy (oprócz polskich oczywiście) z angielskimi napisami.

Jeśli tak jak ja znasz w miarę słownictwo, to jest to świetny sposób nauki i oswajania się z językiem nie na zasadzie wkuwania jak na lekcjach, ale na zasadzie przyswojenia. Wątpię żebyś się nauczył w ten sposób zaawansowanych zasad gramatycznych, ale raczej ulepszył sobie zasoby słownictwa czy zwrotów. Przy okazji oswajasz się z tym co mówią aktorzy. Przydatne jeśli myślisz kiedyś wyjechać za granicę i nie chcesz w pewnym momencie zostać zaskoczonym jakimś nieznanym zdaniem wypowiedzianym w czysto angielskim czy innym akcencie.

Poza tym, osobiście jak dla mnie, oglądanie filmów z angielskimi napisami dodaje klimatu obrazowi.

Polecałbym na początek zacząć z filmami, których tematyka i słownictwo nie sprawia Ci większych problemów. Jeśli nie w trakcie oglądania nie znasz jakiegoś wyrazu, staraj się (zanim sięgniesz do słownika) wyczuć znaczenie słowa na podstawie kontekstu.

Ja po wielu latach, mimo że nie jestem w stanie zrozumieć 100% tekstu, rozumiem znaczącą jego większość. Gdy oglądam film z polskimi napisami, angielski czy w innym języku dialog aktorów miesza mi się z napisami, to jest główny powód dla którego oglądam filmy właśnie z angielskimi napisami.