Jak zadeklarować dynamiczną tablicę string'ów w ANSI C?


(pasquali) #1

Potrzebuje zapamiętywać zczytane wcześniej z pliku słowa i chciałbym je zapisywać do tablicy. Tablica musi być dynamiczna. Ale jeśli nie dacie rady z dynamiczną to na statyczną się nie obrażę :stuck_out_tongue: Powiedzcie jak sie deklaruje taką tablice i jak sie do niej odwołuje.


(Dudek95) #2

Podaj to co napisałeś, nikt za Ciebie nie napisze programu :stuck_out_tongue:


(somekind) #3

Hmm... Sądzę, że podał. W tytule wątku chociażby.


(Sawyer47) #4

Służy temu funkcja malloc http://www.cppreference.com/stdmem/malloc.html , wprawdzie nie mam dużego doświadczenia w C, ale chyba się nie mylę.


(pasquali) #5

Czytaj uważnie. Nie proszę o napisanie programu, tylko o sposób deklarowania tablicy dynamicznej zawierającej wyrazy (czyt. stringi:P)

Przeczytaj jeszcze raz temat.

nr47 , w porządku, z dynamicznym zadeklarowaniem tablicy w sumie nie mam problemu, ale co zebym mógł zapisywać w niej wyrazy? Wiem jak zadeklarować tablicę znaków, ale tablicę ciągów znaków już nie bardzo :frowning:


(Sawyer47) #6

malloc zwraca Ci wskaźnik void na obszar, zachowaj go, najlepiej w stałym wskaźniku, a drugim ruchomym będziesz mógł tam zapisywać i odczytywać stamtąd dane. Wprawdzie nigdy nie używałem tej funkcji, ale tak na rozum biorąc to będzie ROZMIAR * sizeof(TYP). Jeżeli chcesz aby to była tablica C-stringów to musi być tablica wskaźników na typ char.

A nie możesz zainteresować się C++ - klasą string i STL? Wtedy mogłoby to być prostsze.


(pasquali) #7

Niestety na terazniejszych Metodach i Jezykach Programowania przerabiamy ANSI C, w przyszłym semestrze mam C++ :wink:


(somekind) #8

I wykładowca nie dał Wam tego adresu?

http://home.agh.edu.pl/~chwastek/lectures/C/spis.html

Dziwne...


(pasquali) #9

Nie dał :frowning: Dzieki somekind :!: