Jak zainstalować 32 i 64 bity na jednym komputerze

Witam mam takie pytanie. Chcę zainstalować 7 ale dwa systemy 32 bity i 64 ale nie wiem jak mam to zrobić gdyż i tak instaluje mi 64 na 32 lub odwrotnie czy jest jakiś sposób na zainstalowanie dwóch systemów.

Mam dwa dyski Samsung HD322HJ i Seagate ST316081 5AS.

marcinhaha ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Hej,

Najpierw instalujesz pierwszy system - bez znaczenia który, np. 32-bitowy. Po jego instalacji uruchamiasz instalację kolejnego systemu - tym razem systemu 64-bitowego. W czasie tego procesu w kreatorze wybierasz inną partycję docelową niż ta, na której zainstalowany jest już poprzedni system. Po zakończonej instalacji w czasie uruchamiania komputera powinno pojawić się menu z wyborem systemu do uruchomienia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Podczas instalacji drugiego systemu pokazuje się informacja, że pliki starej wersji zostaną zachowane i będę miał do niej dostęp ale nie będę mógł korzystać z niej jako system :o

Bo instalujesz na tej samej partycji co poprzednio. Wybierz inną.

WYBIERAM i nic instaluje na tej samej bez względu na mój wybór.

Coś mieszasz kolego, instalacja jest drugiego OS jest banalnie prosta…Instalujesz 64 na Samsungu czy Seagate? Jeśli na Samsungu to na innej niż C partycji, jeśli na Seagate to być może masz na nim jakiś stary OS, sformatuj dysk albo chociaż partycję C na tym dysku.

Chodzi mu o Windows.old

Skoro już zainstalował system niech potem usunie Windows.old http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … old-folder

Dyski były formatowane przed instalacja do zera i tworzone nowe partycje. Zaczynam instalacje systemu na nowej partycji instalator zastrzega sobie 100mb na pliki systemowe instaluje 32 Bity.

Następnie znów zaczynam instalacje na wybranej innej partycji system nie zastrzega sobie już miejsca na pliki systemowe i chce instalować system nie na tej którą wybrałem tylko na tej na której jest zainstalowana poprzednia wersja i tu pojawia się komunikat właśnie dotyczący wersji old. I co źle robię ??

Nie wiem, ja mam na na jednym dysku na C 32, na E 64 i chodzi. Może wybierasz omyłkowo opcję Uaktualnij? Instalując 64 wybierasz instalację od nowa, clean - czystą. Formatuj partycję na której masz zainstalować 64 spod Instalatora…

Hej,

Partycja ta nie ma tu nic do rzeczy - są na niej instalowane pliki do menadżera uruchamiania systemu oraz pliki Bit Locker’a. Z tego co pamiętam, powinny one działać i w systemach 32- jak i 64-bitowych.

Dokładnie tak, jak pisze figurel - być może uruchamiasz instalację już w uruchomionym systemie bądź polecenie uaktualnij w czasie instalacji. W tym pierwszym musisz po prostu zbootować komputer z płyty, wybrać w jednym z kroków instalację zaawansowaną (Custom advanced) i koniecznie wybrać inną partycję niż ta, na której zainstalowany jest już system. Swego czasu obok OEM’owej wersji 32-bitowej Visty miałem zainstalowane testową wersję Win7 Ultimate 64-bit oraz Win7 Enterprise też 64-bitową tyle że na dysku wirtualnym - i nie było żadnych problemów. Może dwa poniższe poradniki pomogą w poprawnej instalacji:

:arrow: Windows 7 instalacja krok po kroku,

:arrow: Jak zainstalować Windows 7. Instruktaż krok po kroku.

Pozdrawiam,

Dimatheus