Jak zainstalować adapter wifi?

Mój system to ubuntu 12.04. Dopiero zaczynam moją przygodę z Linuxem i jak średnio się znam na Windowsie, to na linuxie już w ogóle. Już z samego początku spotyka mnie problem :S A mianowicie, nie działa moja karta sieciowa/adapter wifi/czy jakkolwiek ktoś sobie to nazwie. Jeśli to ma większe znaczenie to jest to Pentagram Hornet p 6132-11. Na windowsie działał bezproblemowo po zainstalowaniu sterowników z dołączonej płytki. Problem w tym ,że płytka ma tylko stery dla windowsa, na stronie Pentagramu również nie ma sterów na linuxa. Jak podłączam tą kartę, to ubuntu normalnie ją widzi, widzi też dostępne sieci, tylko nie idzie się połączyć. Hasło jest na 100% procent dobre, jak je wpisze to próbuje się łączyć ale w końcu się przerywa i ponownie prosi o hasło (napewno jest dobre). Nie ma dostępu do neta.

Da się coś z tym zrobić poza kupieniem takiego które ma stery dla linuxa? Bo narazie nie mam pieniędzy nawet na taką kartę.

Ta karta sieciowa jest na chipsecie Ralink RT5370N, a na stronie Ralinka jest driver pod Linuxa. http://www.ralinktech.com/en/04_support/support.php?sn=501 i tam RT8070 /RT3070 /RT3370 /RT5370 /RT5372 USB. Tyle że ja znawcą Linuxa nie jestem i nie powiem Ci co dalej ;).

Jak to zainstalować? Jest to plik .bz2 który mogę w tym ubuntu rozpakowac wtedy mam plik .dpo który mogę dalej rozpakowac, tam jest pełno różnych plików i folderów.

Proszę o pomoc, to pilne

Kiedyś w Ubuntu był Ndiswrapper(windowsowe sterowniki dla urządzeń bezprzewodowych - czy jakos tak ) i pozwalał zainstalować stery od windowsa. Jak jest teraz nie wiem, ale zawsze można doinstalować z repo.

Jeśli rozpakowujesz źródła czyli pliki tar.gz czy tar.bz2 czasem zip to mawsz w nim plik README lub podobny. Tam jest zwykle opisane krok po kroku jak to zainstalować.

Witam. Nie używam tej wersji, mam jeszcze 8…, ale kilka lat( tak kilka lat po zainstalowaniu używam bez reinstalek) miałem problem z tym (oczywiście inna karta), ale jeżeli wykrywa Ci kartę i widzi sieci nie szukaj innych sterowników tylko grzeb w ustawieniach, mnie pytał się bodaj o hasło do domyślnej bazy kluczy czy coś takiego - nie pamiętam bo to było dawno- jeszcze coś miałem żeby łączyło automatycznie przy każdym uruchomieniu systemu (jakiś ptaszek), a jeszcze bodaj musiałem dodać chyba do jakiegoś pliku bodaj blaclist…(ale gdzie on jest nie mogę znaleźć) moduł od tej karty usb