Jak zainstalować Adobe Flash Player w Linuxie

Witam od dzisiaj mam taki problem ponieważ chciałem sobie zagrać w grę lecz pokazało mi się żebym zainstalował wtyczke. No Okej no to próbuje instalować ale zainstalował mi sie jakiś plik .rpm kliknałem i jakieś inne pliki pokazały się. Pomoże ktoś?..

Próbowałeś pobrać paczke RPM z Adobe Flash Player ? A potem zainstalować korzystając (jako root) z:
rpm -ivh nazwa_pakietu.rpm

Ewentualnie, można sprawdzić zależności samodzielnie ściągnietego pakietu RPM poleceniem:
yum localinstall nazwa_pakietu.rpm

przez konsole : sudo apt-get install flashplugin-installer

Spróbuj z konsoli :slight_smile:
http://www.pospiech.pl/www/index.php?view=items&cid=1%3Alinux&id=29%3Ainstalacja-pakietow-rpm-i-deb&option=com_quickfaq

Jeżeli chodzi o Flash Playera to umiera właśnie.
Firefox 55 już ograniczył uruchamianie wtyczki do stron z HTTPS i bez elementów np. typu iframe.
Przede wszystkim jaką przeglądarkę posiadasz, bo sposób instalacji się różni w zależności od przeglądarki.

Nie ogarniam… Przeglądarka to Chromium… Może mi ktoś powiedzieć w łatwiejszej formie?

sudo yum install flash-plugin
(z konsoli)

Wpisać w konsoli cmd to?

napewno jesteś na linuxie ? :smiley:

na 100%

więc do terminala

Jak go odpalić? Jak coś mam linuxa po angielsku

Widziałem gdzieś że jeżeli chce zainstalować jakąś aplikacje to musze włączyć plik z kodem binarnym

Mam włączyć coś z podanych?

Ikona “lupki”, a potem “Terminal” - tam wpisz to co podałem.
Jesteś początkujący i na start wybrałeś środowisko graficzne Budgie :smiley:
Co to za dystrybucja ? Linux Gecko ?

Pod ikoną lupy mam chromium app laucher a jak klikam to włącza sie internet…

To nie wiem - normalnie w tym miejscu jest menu z programami w środowisku Budgie.
Wiesz co… w twoim przypadku lepiej będzie jak użyjesz skrótu Ctrl+Alt+F2 przełączając się do TTY, zalogujesz i wydasz to polecenie. Potem exit i Ctrl+Alt+F1, aby wrócić do sesji środowiska graficznego.

Jak wchodze w terminal to pisze login i mam wpisać wtedy tą komendę?