Jak zainstalować automake, skoro go nie mam?

Witam,

mam problem, ponieważ muszę zainstalować automake (http://www.gnu.org/software/automake/), którego nie posiadam w systemie w obojętnie jakiej wersji. Po wpisaniu: “./configure” pisze o potrzebie zainstalowania “autoconf”, a żeby to, to “M4” i jak w końcu dochodzę do instalacji M4, to muszę użyć komendy “make”, którą właśnie chce zainstalować. Stąd pytanie - czy jest możliwość zainstalowania automake w jakiś inny sposób? Czy ma ktoś już skompilowaną wersję?

Jaka dystrybucja przede wszystkim ??

Pozdrawiam!

Powiedz jaka dystrubucja. W Debianie(w Ubuntu pewnie też) da się zainstalować to z pakietów. Tak wogole jak masz Debiana albo Ubuntu to nie baw się w kompilacje, bo jest mnóstwo programów w postaci pakietów.

Ciężko zrozumieć sytuację (sygnatura nie jest adekwatna do treści wiadomości), ale moja magiczna kula podpowiedziała właśnie, że nie masz dostępu do kompilatora na tym serwerze - poproś admina o odpowiednie uprawnienia, ew. o przygotowanie odpowiedniego środowiska dla Ciebie.

A więc jest to cdlinux (cdlinux.pl), którego odpaliłem na moim starym laptopie, który nie ma wewnętrznej karty wifi, tylko taką na usb. Są do niej (karty wifi) dołączone sterowniki linuxa, które trzeba zainstalować, poprzez skompliowanie (make, make install). Problem polega na tym, że nie mam tej komendy w tym systemie, a żeby ją zainstalować z te4j stronki, co wcześniej podałem, to również trzeba jej użyć. Pytanie więc, czy da się jakoś zainstalować ten program/komendę “make” nie używając jej samej? Dodam, że sterowniki z windowsa do tej karty (ZD1211) wgrane przez ndiswrappera nie działają.

EDIT: No najwyżej poszukam innej dystrybucji, ale ta jest akurat lekka i wystarczająca dla takiego “starego sprzętu” :wink:

cdlinux bazuje na debianie. Powinny pasować od niego paczki.

Jakie, czy mogę je przenieść na pendrive?

DEBy

Możesz.