Jak zainstalować drugi system?

Mam obecnie XP oraz trzy partycje na twardzielu. Na pierwszej mam właśnie XP, na trzeciej swoje aplikacje, a na drugiej partycji chciałbym zainstalować WIN98, tylko jak to zrobić? :o

jaki posiadasz system plików na partycji drugiej na której chcesz zainstlować system?

ile gb partycja wynosi

wkładasz płytke z instalatorem systemu windows 98 lecz najpierw botujesz w biosie start z płyty i postępujesz dokładnie jak się polecienia. przy wyborze partycji na którym bedzie zainstalowany system wybierasz druga partycje.

patrz tutaj:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_85163.html

Niestety to nie takie proste jak w przypadku doinstalowywania WinXP.

Krzysztof 2 musisz posiadać FAT32 dlatego ze 98 pracuje na tym systemie plików

Mam FAT32. Spróbuję. Na razie dzięki

Złączono Posta : 28.08.2005 (Nie) 11:25

Partycja ma 10GB

Złączono Posta : 28.08.2005 (Nie) 12:05

I znowu od początku.

Mam drugą partycje w FAT32 i 10GB pojemności.

Uruchamiam Instalatora WIN98 z CD, który informuje mnie o istniejącym systemie. Mam wówczas dwie możliwości: usunąć lub pozostawić. Po wybraniu drugiej opcji pojawia się informacja do wyboru, że muszę sformatować dysk, a druga możliwość to zakończyć instalację. Jak sformatuję dysk to stracę XP. Próbowałem jeszcze w fdisk-u przełączać aktywną partycję z C na D (tą która jest w FAT32) ale nic to nie daje. Może ma ktoś jakiś pomysł?

z xp jest taki problem że musi zostać zainstalowany jako drugi niestety albo spróbuj wyłączyć partycje

uruchom instalatora z dyskietki ( może być z płyty tylko w wierszu poleceń wpisz setup i wtedy windows 98 zainstalujesz gdzie chcesz) jak chcesz mieć menu wyboru dwóch systemów to musisz uruchomić komputer z płyty xp i zaraz na pierwszym ekranie (tam gdzie jest coś do wyboru ) wciśnij R=napraw (później będziesz poproszony o wybranie systemu ale prawdopodobnmie będziesz miał tylko jeden więc wciskasz 1 i enter) pózniej wpisujesz hasło administratora, a potem to już tylko w wierszu poleceń komendę “fixboot” i masz po kłopocie :wink:

chce zrobic formata dysku c. Wpisuje w uruchom format c: i pojawai mi sie to okienko. daje t i wtedy pisze “nie mozna uruchomic formatowania poniewaz wolumin uzywany jest prze inny proces. byc moze formatowanie zostanie uruchomione po uprzedniej dezinstalcji wolumnu. WSZYSTKIE OTWARTE DOJSCIA DO TEGO WOLUMINU PRZESTANA BYC PRAWIDLOWE. Czy chcesz wymuscic dezinstalkacje tego wolumniu?”

I moge dac T i sformatuje ale nie bedzzie zadnych prblemow??

Jak sobie wyobrażasz formatowanie partycji systemowej z poziomu uruchomionego systemu ??

z dyskietki uruchom (lub z płyty)

Moja koleżnka chciala kiedys tak zrobic…:wink: ale sie ubwaiłem… 8)