Jak zainstalowac dwa razy program skype?


(martz) #1

przepraszam za brak polskiej czcionki spowodowany praca na nie swoim komputerze bez zgody wlasciciela na jej zainstalowanie

Chce na tym samym komputerze otworzyc w tym samym czasie dwa konta do programu skype jednoczesnie-w tym samym czasie ale proba po raz drugi zainstalowania programu skype nawet w innym katalogu spelzla na niczym; otworzyl sie i tak tylko "jeden",

czy w ogole jest taka mozliwosc**** , nie musze niczego przesylac z konta na konto ale uzywajac jedno chcialbym miec podglad a wiec otwarte drugie konto, uzywam Visty Home Basic 32bit, komputer dziala moze troche wolno ale bez wiekszych zarzutow ma sporo wolnego miejsca na dysku.

Dziekuje za ew. podpowiedzi, pozdrawiam.


(kliszka) #2

A może takie rozwiązanie :

Zwykle wszystkie aplikacje ściągamy i instalujemy na dysku. Ma to swoje zalety… ale i wady. Ciężko taki program zabrać ze sobą np. do innego komputera. Modne stały się więc programy typu portable. Można je przenosić np. na pendrajwie, i uruchamiać w dowolnym innym komputerze z systemem Windows. Można też mieć taki komunikator Skype .

Program jest tylko zaczątkiem całej instalacji – po uruchomieniu na dysku, pobierze on aktualną wersję Skype i zapisze na dysku we wskazanej lokalizacji. Od tej pory wystarczy, że przegramy stworzony katalog Skype do dowolnego pendrajwa, czy na dysk przenośny i możemy mieć nasz komunikator zawsze ze sobą.

Dodatkowo komunikator zapisuje w jednym miejscu (w ramach tego samego katalogu) całą naszą historię rozmów, kontaktów itp.. Tu trzeba jednak uważać i np. nie wykorzystywać automatycznego logowania do swojego konta skype, jeżeli nasz pendrajw nie jest dodatkowo szyfrowany.

Korzystanie z programów portable i ich stałe archiwizowanie na dodatkowym nośniku, zapewnia też większą odporność na utratę danych. Gdyby dysk np. nam padł, można bardzo łatwo odtworzyć dane, po prostu przegrywając katalogi z archiwum do poprzedniej lokalizacji, czy nawet do nowego komputera.

UWAGA !!


(Cedar) #3

kliszka , ale w tym przypadku twórca wątku nie będzie zadowolony - on chce mieć uruchomione w tym samym czasie, na jednym komputerze 2 konta Skype. Jedyne rozwiązanie, które mi przychodzi na myśl to wirtualny system i na nim odpalone drugie konto Skype.


(kliszka) #4

Niegłupie....... szacunek przyjacielu.. :lol:


(Piotrrj) #5

zajrzyj pod adres: http://forum.skype.com/index.php?showtopic=88055&hl=skypelauncher

nie wiem na 100% (nigdy nie była mi potrzebna taka możliwość :P) czy działa ale spróbuj to zamiast bawić się w wirtualne systemy.

Jeśli używasz 4.x wersji Skype możesz drugą instancję możesz uruchomić z parametrem /secondary.

Do wcześniejszych wersji użyj programu Skype Lanuncher.

Pozdrawiam


(kliszka) #6

To już lepiej zainstalować MULTI SKYPE

Często chcemy uruchomić Skype po raz drugi (równocześnie) ..Multi Skype to prosty program, który automatyzuje te zadania

http://forum.meinskype.de/ftopic2843.html :lol:

z tego co się doczytałem ,to musisz być zalogowany ,aby pobrać to cudo...


(system) #7

ale kombinujecie a to takie proste :slight_smile:

wejdź do folderu gdzie jest zainstalowany Skype, standardowo:

C:\Program Files\Skype\Phone i kliknij Prawy przycisk myszki na Skype.exe i wybierz Uruchom jako Administrator i masz 2 otwarte Skype :slight_smile:


(martz) #8

faktycznie krasnal, dzieki bardzo, najlepszy pomysl-po prostu prosty, hehehe, dzieki jeszcze raz i innym rowniez dziekuje-to tez porzerza wiedze, pozdrawiam z emigracji.


(Spit03) #9

Cześć,

jest jeszcze szybsza metoda, wystarczy dopisać /secondary we właściwościach skrótu - http://www.superserwis24.pl/blog/skype- ... noczesnie/

pozdr,

spit03