Jak zainstalowac dwa razy program skype?

przepraszam za brak polskiej czcionki spowodowany praca na nie swoim komputerze bez zgody wlasciciela na jej zainstalowanie

Chce na tym samym komputerze otworzyc w tym samym czasie dwa konta do programu skype jednoczesnie-w tym samym czasie ale proba po raz drugi zainstalowania programu skype nawet w innym katalogu spelzla na niczym; otworzyl sie i tak tylko “jeden”,

czy w ogole jest taka mozliwosc** , nie musze niczego przesylac z konta na konto ale uzywajac jedno chcialbym miec podglad a wiec otwarte drugie konto, uzywam Visty Home Basic 32bit, komputer dziala moze troche wolno ale bez wiekszych zarzutow ma sporo wolnego miejsca na dysku.**

Dziekuje za ew. podpowiedzi, pozdrawiam.

A może takie rozwiązanie :

Zwykle wszystkie aplikacje ściągamy i instalujemy na dysku. Ma to swoje zalety… ale i wady. Ciężko taki program zabrać ze sobą np. do innego komputera. Modne stały się więc programy typu portable. Można je przenosić np. na pendrajwie, i uruchamiać w dowolnym innym komputerze z systemem Windows. Można też mieć taki komunikator Skype .

Program jest tylko zaczątkiem całej instalacji – po uruchomieniu na dysku, pobierze on aktualną wersję Skype i zapisze na dysku we wskazanej lokalizacji. Od tej pory wystarczy, że przegramy stworzony katalog Skype do dowolnego pendrajwa, czy na dysk przenośny i możemy mieć nasz komunikator zawsze ze sobą.

Dodatkowo komunikator zapisuje w jednym miejscu (w ramach tego samego katalogu) całą naszą historię rozmów, kontaktów itp… Tu trzeba jednak uważać i np. nie wykorzystywać automatycznego logowania do swojego konta skype, jeżeli nasz pendrajw nie jest dodatkowo szyfrowany.

Korzystanie z programów portable i ich stałe archiwizowanie na dodatkowym nośniku, zapewnia też większą odporność na utratę danych. Gdyby dysk np. nam padł, można bardzo łatwo odtworzyć dane, po prostu przegrywając katalogi z archiwum do poprzedniej lokalizacji, czy nawet do nowego komputera.

UWAGA !!

kliszka , ale w tym przypadku twórca wątku nie będzie zadowolony - on chce mieć uruchomione w tym samym czasie, na jednym komputerze 2 konta Skype. Jedyne rozwiązanie, które mi przychodzi na myśl to wirtualny system i na nim odpalone drugie konto Skype.

Niegłupie… szacunek przyjacielu… :lol:

zajrzyj pod adres: http://forum.skype.com/index.php?showtopic=88055&hl=skypelauncher

nie wiem na 100% (nigdy nie była mi potrzebna taka możliwość :P) czy działa ale spróbuj to zamiast bawić się w wirtualne systemy.

Jeśli używasz 4.x wersji Skype możesz drugą instancję możesz uruchomić z parametrem /secondary.

Do wcześniejszych wersji użyj programu Skype Lanuncher.

Pozdrawiam

To już lepiej zainstalować MULTI SKYPE

Często chcemy uruchomić Skype po raz drugi (równocześnie) …Multi Skype to prosty program, który automatyzuje te zadania

http://forum.meinskype.de/ftopic2843.html :lol:

z tego co się doczytałem ,to musisz być zalogowany ,aby pobrać to cudo…

ale kombinujecie a to takie proste :slight_smile:

wejdź do folderu gdzie jest zainstalowany Skype, standardowo:

C:\Program Files\Skype\Phone i kliknij Prawy przycisk myszki na Skype.exe i wybierz Uruchom jako Administrator i masz 2 otwarte Skype :slight_smile:

faktycznie krasnal, dzieki bardzo, najlepszy pomysl-po prostu prosty, hehehe, dzieki jeszcze raz i innym rowniez dziekuje-to tez porzerza wiedze, pozdrawiam z emigracji.

Cześć,

jest jeszcze szybsza metoda, wystarczy dopisać /secondary we właściwościach skrótu - http://www.superserwis24.pl/blog/skype- … noczesnie/

pozdr,

spit03