Jak zainstalować dwa systemy na jednym komputerze?

Potrzebuję korzystać z dwóch systemów na jednym komputerze- do tej pory rozwiązywałem to w ten sposób, że każdy system miałem zainstalowany na osobnych dyskach i kiedy chciałem skorzystać z danego systemu to w biosie ustawiałem dany dysk jako pierwszy startowy- jednak ostatnio ta opcja rozwiązania nie działa- komputer podaje komunikat, że nie widzi systemu na dysku, (systemy instalowałem kilkukrotnie po wcześniejszych formatach dysków) zarówno na pierwszym jak i na drugim :confused: Próbuję XP i W7- dlaczego XP? Ponieważ XP Mode jest przeznaczony tylko do minimalnego korzystania z zasobów komputera-( pamięć-512 MB itp) Pracuje na oprogramowaniu, które potrzebuje większą moc obliczeniową do prawidłowej pracy, dlatego muszę mieć pełny system XP.

Próbowałem odłączać dyski po jednym- ale wtedy ,aby system W7 ponownie uruchomić muszę włożyć ponownie płytę instalacyjną i naprawiać system- w W7 ta funkcja działa w XP już nie :confused:

Pytanie: jak taki problem rozwiązać???

Co Ci nie pozwala przydzielić większej ilości pamięci? Wchodzisz w ustawienia i zmieniasz ten parametr.

Opisz w którym miejscu się to zmienia??? I co z grafiką? Po sprawdzeniu w menadżerze urządzeń- podaje kartę graficzną jako Virtual PC…- i po ostatnich przygodach z virtualnymi maszynami wiem, że moc obliczeniowa virtualnych maszyn jest niska :confused: Poza tym sam MS zaznaczył, ze XP Mode służy tylko do pracy na aplikacjach biurowych- do gier i skomplikowanych obliczeń 3D się nie nadaje :confused:

:slight_smile: :o

coś robisz nie tak najpierw instalujesz xp potem windows 7 i po włączeniu komputera powinieneś mieć menu wyboru systemu

Prawda jest taka, że najpierw instalowałem W7, ale czy kolejność ma znaczenie w przypadku kiedy każdy z systemów instaluje na osobnym dysku ???

:o

Dodam jeszcze pytanie- czy można zainstalować dwa systemy na jednym dysku?- Bo z tego co wiem może to powodować konflikty :confused:

http://www.centrumxp.pl/Windows7/1960,1 … ws_XP.aspx

Dziękuję za link :slight_smile: Na pewno się przyda :slight_smile:

Wszystko jest opisane :slight_smile: Aż życie staje się proste i przyjemne :slight_smile:

Menu Start - > Programy - > Windows Virtual PC -> Windows Virtual PC - klikasz na ten plik i masz ustawienia (zmieniać możesz przy wyłączonym Virtual PC - nie może być np. w stanie hibernacji)

Moc obliczeniowa nie będzie oszałamiająca ale możesz trochę pozmieniać.