Jak zainstalowac dysk twardy w laptopie Hp?

Witam!Tak jak w pytaniu,może ktos wie o co chodzi skoro przy instalce windowsa z płyty w laptopie wyskakuje komunikat,że nie ma zainstalowanych twardych dysków?

na początku gdy odpalam laptopa wyskakuje ekran dos i trzeba jakies komendy wpisywac.

Prosze o wskazówki.

Nie musisz zajrzeć do biosu i wyłączyć obsługę SATA dysków i powinno już działać, jata właśnie wczoraj zrobiłem i działało

To możesz mi dokladnie napisac jak to zrobic i podjaką nazwą kryje się ta obsługa,bo to jest laptop kuzyna żebym nie biegał 10 razy tam do niego i kombinował,jestem całkowicie zielony.Nigdy tak nie miałem

Hej sorry że dopiero ale wcześniej nie miałem dostępu do netu umnie jest tak:

F10 oczywiście wejście do setupu biosu, potem System Configuration -> Device Configuration->Sata Native Mode-> i trzeba wybrać tutaj na Disable i potem F10 żeby zapisało i Save i exit setup

No pewnie, że można przejść na PATA/IDE tylko po co cofać się wstecz i ograniczać prędkość pracy dysku skoro jest to dysk SATA. Nie wyłączaj obsługi dysków SATA w BIOSIe, bo spowolnisz dysk. Lepiej zainstalować odpowiednie sterowniki przy ładowaniu instalatora Windows XP wcisnąć f6 tylko trzeba mieć stację dyskietek na USB. Jeśli nie masz to jest drugie wyjście zintegrować sterowniki z płytką instalacyjną XP (wbrew pozorom proste zadanie) ściągnąć stery z netu bądź z płytki ze sterownikami do HP. Zainstalować gdzieś nlite’a i przy pomocy prostego wizarda zintegrujesz stery z płytką i przy próbie instalacji xp na HP nie będzie trzeba już nic robić.

Polecam pracę na SATA, bo jeśli masz dobry model to całkiem prawdopodobne, że masz SATA2 a to już grzech pracy na IDE.

Ale to tylko wyłącza się przy instalacji po zainstalowaniu włącza się ponownie i nie ma co kombinowąć z jakąś stacja dyskietek na USB lub płytką, tak więc tygrys9 nie bądź do przodu

No to w koncu panowie jak to zrobic prosze dokładnie mi napisac krok po kroku…