Jak zainstalować dysk twardy?

Moje zadanie:

Instalacja nowego dysku twardego i instalacja na nim systemu, drugi dysk wykorzystywany jako magazyn zdjęć, ustawiam bootowanie z nowego dysku lecz niestety system nie bootuje, co jest nie tak ?

a ustawiłeś tryb pracy dysku twardego.

Dodane mniej niż minutę temu

a ustawiłeś tryb pracy dysku twardego?

Wszystko jest normalne, jeśli ustawiłeś botowanie z nowego dysku który jak przypuszczam jest pusty to nic dziwnego że

się system nie uruchamia. Musisz ustawić botowanie z płytki z windowsem (dla bezpieczeństwa odepnij stary dysk) i normalnie

zainstalować system na nowym dysku.

W pytaniu chodziło pewnie czy ustawił odpowiednio zworki (MASTER dla dysku do bootowania systemu, SLAVE dla dysku z danymi) i ja właśnie na to stawiam czemu nie działa.

ustawiłem bootowanie z płytki i system nie rusza, nowy dysk podłączyłem w miejsce starego systemowego, drugi dysk pozostał normalnie

My nadal nie wiemy nic, ani jaki dysk ani jaka płyta główna podaj specyfikację (parz mój opis).

Foxconn P35A, ocz vertex ssd sata II

http://www.ocztechnologyforum.com/wiki/ … n_a_VERTEX

Forum OCZ: http://www.ocztechnologyforum.com/forum/

Opisz jaka jest dokładniej sytuacja. Jaki system operacyjny (XP minimum SP2/3) co jest podłączone, czy ten drugi dysk jest czysty I ma tylko fotki czy jest tam system jeszcze? Dysk SSD widoczny w biosie?

A tak ogóle to podałeś serie dysku tylko, a nie model.

Tu masz przykład jak się podaje: http://wklej.to/fgJN

dysk ssd widoczny w biosie, drugi dysk nie zawiera systemu jedynie pliki, zainstalować chcę win 7, ustawiam bootowanie z płytki uruchamiam kompa, płytka się kręci lecz system nie startuje,

Masz na myśli “Instalacja systemu nie startuje”?

To zdaje się że musisz zanieść płytę do reklamacji. Czasem się zdarza, że sektor rozruchowy staje się nieczytelny choćby z upływem czasu, ale na pewno nie w ciągu 2-3 miesięcy.

A sprawdź czy taki czysty z poziomu linuxa, pewnie zawiera pliki bootujące. Przy odłączonym HDD I samym SSD nie startuje? BTW ile dałeś za SSD i ile GB :D?

60 GB, cena rynkowa, nie startuje instalacja systemu, płytkę czyta normalnie wchodząc na nią przez mój komputer,

na ssd chcę postawić system i programy reszta na tradycyjnym

Naciśnij F11 lub F12 I wyskoczy ci menu z wyborem z czego ma się zabotować, czy chromu, czy ssd czy pendriva itp.

Czyli nieczytelny sektor rozruchowy, i trudno powiedzieć czy to wina płyty czy cd-romu. U mnie płyta startowała na 2 komputerach, a na trzecim nie. Pomogło użycie innego nośnika…

a czy po instalacji będzie widoczny stary dysk twardy - ten drugi ?

Jak będziesz instalował to go odłącz, ale wpierw przeczyść go spod jakiegoś linuxa Np Ubuntu.pl (ISO 700MB) wszystkie pliki których nie znasz.