Jak zainstalować dźwiękówkę Asus Xonar DX/XD 7.1 Sound

Witam

Mam pewien problem chcę kupić kartę Asus Xonar DX/XD 7.1 Sound

i zamontować ją na plucie Gigabyte ma770t-ud3 rev 1.4

nie wiem jak ją zamontować na mojej plucie ponieważ nigdy tego nie robiłem

czekam na waszą pomoc

pozdrawiam i dziękuję :smiley:

Z tego co widze ta karta jest na PCI Express x1 a twoja plyta ma 4 takie wejscia, tak więc odinstalowywujesz sterowniki od starej dzwiękówki, wyłączasz ją w biosie jeśli byla zintegrowana, następnie podpinasz nową instalujesz stery i tyle.

ale jak ją podpiąć krok po kroku bo nie ogarniam :smiley:

Lol :smiley: no przeciez wciskasz lekko w slot tak aby weszła :smiley: nie ma tu filozofii :smiley: wez wpisz nazwę karty w google grafika zobaczysz wtedy jakie ma wejscie takie malutkie następnie popatrz na swoją plyte na ktorej rowniez jest takie wejscie i juz :smiley: włozyc chyba umiesz ;p

dodatkowe zasilanie jak nam je doprowadzić do karty czym i gdzie wpiąć :smiley:

od zasilacza będzie wtyczka Molex http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/31/Molex_female_connector.jpg którą wepniesz w wejście które będzie jedynie takie na karcie dźwiękowej:) .

Jak cos masz tu manual do tej karty, tam jest pokazane:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Audio_ … nar_DX.pdf

Przecież do tej karty nie wpina się bezpośrednio molex’a tylko przez przejściówkę, która jest w zestawie (chyba, że zasilacz ma na wyposażeniu taki kabel zasilający):

AA4PFFPCBL.jpg

A niby po co ?

A po to zeby sterowników nie bylo od starej bo po co jesli na tej płycie gigabyte pewnie miał realteka. A wyłączyć w biosie po to aby w systemie nie było niepotrzebnie obu widocznych.

Przecież będzie korzystał z xonar’a to po co ma się interesować pierdołami, które mu do szczęścia nie będą potrzebne ?

Dobra nie bede z tobą rozmawiał na ten temat :slight_smile: to jest tak samo jak ze zmianą karty graficznej,wiadomo ze jak masz nową to odinstalowywujesz stery starej i wyłączasz ja w biosie zeby nie bylo konfliktów itp. Ale ty pewnie bedziesz wiedział swoje ponieważ kazdy ma rózne poglady więc zakończy tą dyskusje pozdrawiam,