Jak zainstalować Fedore z obrazu .iso?


(Grzesie K) #1

Witam, czytałem ostatnio sporo o Liuksie i postanowiłem poprać Fedorę, niestety nei wiem jak mam ją zainstalować. Mam plik .iso i co dalej? Czy jest jakaś możliwość instalacji z dysku twardego bez używania wubi lub DVD? Na CD nie chce się zmieścić... #-o Próbował tak: montaż obrazu w wirtualnym napędzie, kopiowanie danych na wolną partycję i restart pc. Niestety nic. Jak to zrobić?


(Sawyer47) #2

Jest dostępny obraz CD: http://fedoraproject.org/pl/get-fedora


(roobal) #3

Jak chcesz wypakować iso na pendrajwa albo dysk to na pewno nie żadnymi daemon toolsamia a najlepiej programem Unetbootin. ISO możesz wypakować na dysk i uruchomić system w trybie Live z dysku ale czy instalacja w taki sposób się powiedzie to nie wiem, bo nigdy nie próbowałem instalować ale uruchamianie LiveCD z dysku poszło z powodzeniem tak samo jakby bootowało z pendrajwa.

Natomiast ISO na płytę musisz nagrać jako obraz płyty dowolnym programem do nagrywania, ja ze swojej strony polecam pod Windowsa ImgBurn.

Pozdrawiam!


(Grzesie K) #4

O dzięki :slight_smile: A może wersję 64? bo tutaj tylko 32 widzę :smiley: Ja pobrałem z jakieś angielskiej strony plik F13-Beta-x86_64-Live.iso o wadze 941MB :frowning:

Ps. A ten ImgBurn jest lepszy od Nero :smiley: ?


(roobal) #5

Tak :slight_smile:

A tu masz wersję 64-bitową http://ftp.tudelft.nl/download.fedora.r ... 4-Live.iso

Pozdrawiam!


(Grzesie K) #6

Dzięki :smiley: Macie chyba o jednego użytkownika Fedory więcej (jeden problem więcej- jak czegoś nie będę wiedział to wiem do kogo się zwrócić) :smiley: