Jak zainstalować Firefox z paczki tar.bz2?

Jak zainstalować Firefox-60.0b6 z paczki tar.bz2?

Rozpakuj to i znajdź binarke. Pewnie będzie się nazywać “firefox”.
I tak się uruchamia Firefox.
To wszystko.

Ja chcę zainstalować a nie uruchomić Firefox, zainstalować tak jakby był zainstalowany z repozytorium.

Przypuszczalnie szukaj pakietu deb.

Nic mi to nie mówi.

Jeżeli chodzi o linuxmint to potrzeba pakietu debiana czyli Firefox-60.0b6 deb.

Polecenie alien wymaga sudo.

A potem sudo dpkg -i skonwertowany_tar.deb

1 polubienie

I jak udało się zainstalować firefoxa?

Chyba zrezygnuje z Linuxa

Trochę to niepoważne mieć w pakietach rdzennych swoją ulubioną przeglądarkę (osobiście preferowaną), a do tego w wersji beta.

Zwykle takie programy nie należące do core środowiska, trzyma się u siebie.

Oczywiście to Twój system i możesz zarządzać nim jak się Tobie podoba.

­
­

Tak tylko porozmawiać chciałem.

tar -xf Firefox-60.0b6.tar.bz2 -C /opt

ln -s /opt/firefox/firefox /usr/bin/firefox

Bo gdyż?

Przyzwyczajenia do patologii z Windowsa. Sporo ludzi usiłuje na siłę instalować sterowniki do WiFi, mimo że działa bez tego, albo usilnie kombinują np. z instalacją sterowników GPU ze strony producenta, zamiast zaznaczyć ptaszkiem w GUI, że chcą używać sterowników producenta, a potem płaczą że to trudne.

Możesz zrobić sobie skrót (tzn. aktywator) w menu do tej binarki i uruchamiać tak samo.

Na razie tylko chyba :wink: Trzeba zmienić przyzwyczajenia, do tego czasu Linux zawsze będzie "zły " i do “dupy” :wink:

To jak Panowie, da się zainstalować Firefox z paczki tar.bz2? Tak żeby Firefox był zainstalowany jak z repozytorium. Pytam już z czystej ciekawości :grinning:

Da się. Nawet napisałem wcześniej jak to zrobić.

A co to wg Ciebie znaczy?

Dobra, ale proszę jak byś mógł wytłumacz mi to krok po kroku.
Trzeb zrobić paczkę deb ale jak?
Chcę zrobić nauczyć się robić paczki deb.
Chcę zrobić paczkę z firefox-60.0.1.tar.bz2.
Nie jest to takie proste dla początkującego linuxsiarza.

Początkujący linuksiarzu, wejdź na stronę, którą Ci podałem - opis, który się tam znajduje jest właśnie krok po kroku.

Wydałem komendę sudo apt-get install alien i coś się zainstalowało ale dalej ruszyć nie mogę :neutral_face: