Jak zainstalować GTA:SA na Ubuntu 8.04?

Mam Vistę i Ubuntu chciałem zainstalować San Andreasa na Viście ale niestety po 3 próbach zrezygnowałem. Spróbowałem zainstalować na Ubuntu. Ściągnąłem Wine zainstalowałem najnowszy DirectX i zacząłem instalować. GTA się zainstalował tylko jak próbuję włączyć wyskakuje mi taki błąd: Grand Theft Auto SA requires at least DirectX version 9.0. Co powinienem zrobić?

Zainstalowałeś Direct 9.0c???Bo błąd chyba muwi ze wersja Direct jest starsza od 9.0c.

Tak najnowsze. Próbowałem zainstalować DirectX z płyty z GTA a później z internetu ściągnąłem.

mich@l2312 , a jaki błąd wyskakiwał na Viście?

Na Viście to GTA spróbuj uruchomić w trybie zgodności.

Na Viście żaden błąd nie wyskakiwał tylko instalacja dochodziła do pewnego momentu i się zatrzymywała i jedynie wyłączenie w menedżerze zadań mogło przerwać instalację, a jak próbowałem znowu zainstalować to zaczynało się instalować od tego momentu co przerwałem.

Kolega pyta się jak zainstalować grę poprzez Wine, pod GNU/Linuksem, a nie na Viście, więc proszę powstrzymać się z takimi radami.

A może Wine powinien być jakoś specjalnie skonfigurowany?

Popatrz a appdb

san andreas udało mi się za pomocą cedegi odpalić

chcesz to próbuj…

Niedawno wyszła nowa wersja programu PlayOnLinux. Spróbuj tą aplikacją. Mi z CS pomogło.

Z jakim CS? jeżeli z 1.6 to podpowiem że od dawna działa pod wine (standardowym):slight_smile:

Mi pod wine nie działał, niewiem dlaczego. Dopiero jak zainstalowałem POL to działało.

Powinieneś instalować DirectX z płyty, jeżeli oczywiście masz oryginalną grę. Wtedy jest 100% pewności, że DirectX jest zgodny z wymaganiami gry.

Skoro nie chodzi na Viście to może być, że jest to problem z płytką. Sprawdź, czy nie jest uszkodzona.

http://appdb.winehq.org/appview.php?iAppId=2599 //to jest dowód, że działa pod Wine GTA:SA.

http://jarzebski.pl/read/wine-directx-9-0c.so //a tutaj opis jak zainstalować DirectX pod Wine’m - PRAWIDŁOWO

GTA uruchamia się ale obraz jest taki jakby karta graficzna był zepsuta. Sieje się, prawie nic nie widać. Mam kartę ATI Radeon 9600 Pro 128MB/128bit i sterownik do Linuksa zainstalowany. Może trzeba jakiś program zainstalować?

Ja miałem podobnie z VC tylko że zamiast żółtej taksówki były czarne idt. …