Jak zainstalować i skonfigurować E17 na ubuntu?

Witam

Zastanawiam się nad przejściem z gnome (wolne strasznie na moim netbooku)… Pomyślałem że dobre będzie e17 na ubuntu. Tylko chyba już kiedyś miałem e17 na ubuntu i nie bardzo grało. Da się skonfigurować na ubuntu e17?

Dodam że próbowałem dystrybucje z e17 ale:

-PcLinusOS usunął mi partycje…

-Elive-miałem problemy z siecią.

Proszę o pomoc

E17 jest dosyć specyficznym środowiskiem graficznym, jak dla mnie stanowczo zbyt cukierkowate (moim zdaniem nawet bardziej niż KDE), ale trzeba przyznać że jest dosyć lekkie (ma nawet płynie działają efekty graficzne bez akceleracji 3D). Co do E17 na ubuntu, dowiesz się jak spróbujesz, zawsze możesz zainstalować E17 obok gnome i korzystać z obu na początku, a jeżeli się czegoś obawiasz to może warto spróbować uruchomić na VirtualBox-ie. Główny problem na który możesz trafić to integracja wygląd aplikacji gtk/qt z wyglądem E17. Co do PcLinusOS chyba chodziło ci PcLinuxOS? Wydaje mi się że coś źle zrobiłeś, raczej instalator sam od siebie nie wywali partycji. Druga sprawa to to że na ubuntu gnome jest dosyć “ciężkie”, np. w Debianie czy arch instalując gnome instalujesz tylko podstawowe elementy, nie to co w ubuntu.

W PcLinusOS nie źle nie zrobiłem. Jak przysięgam. Trzeba było zaznaczyć partrycję do instalacji niestety nie szło i co chwile wyskakiwał komunikat jakiś. Wkurzyłem się i zrestartowałem-partycji już nie było-przywróciłem na szczęście.

Spróbuje wgrać obok gnome E17. Może polecacie jakieś dystrybucje z tym menadżerem/środowiskiem? :-o

Da się .

piotr3161 ja znam tylko OpenGEU http://opengeu.intilinux.com/ niestety z tego co widzę najnowsza wersja bazuje na ubuntu 9.10, czyli dosyć stara, ale jeżeli to ci nie przeszkadza to warto spróbować, swego czasu testowałem wersję 8.10 i powiem że całość była dosyć dopracowana. przemom co się da?

http://packages.enlightenment.org/

Wchodzisz na stronkę, dodajesz repozytorium do

/etc/apt/sources.list

Potem ściągasz repo.key i dalej dodajesz ten key key według instrukcji podanej na stronie. Później wklepujesz tylko

sudo aptitude install e17 ecomorph-e17

i wybierasz w GDM odpowiednio enlightenment albo enlightenment-ecomorph.

Ecomorph to taki trochę compiz. Znajdziesz go w modułach gdzie możesz go skonfigurować według własnych potrzeb. BTW jestem właśnie w czasie testowania Linux Mint Debian Edition z e17 :wink:

ten ecomorph można dodać przez e17 w modułach? czy trzeba wklepywać w konsolkę :)?

Teraz mam problem z połączeniem z internetem :frowning: na gnome wszystko działa a jak przechodzę na e17 to nie ma internetu… macie pomysł?

Po za tym e17 całkiem niezłe :slight_smile:

http://www.bodhilinux.com/

Pozdrawiam.

piotr3161 co masz za internet i jak się z nim łączysz?

Bodhi ma stary soft. Teraz niby coś nowego wyszło, ale to oparte na ubuntu, więc masa softu zbędnego.

Co do tematu. Zobacz jak nazywa sie Twoje gnomowskie narzędzie do zarządzania siecią i odpal je na e17.

Ecomorph znajduje się w modułach ale najpierw musisz je pobrać

sudo apt-get install ecomorph-e17

Internet w Netii a łącze się przez bezprzewodowy router-bezprzewodową kartą sieciową:)

To zainstaluj wicd-a i po prost dodaj go do autostart w E17 (choć powinien się sam dodać). Tylko zrób po instalacji wicd-a reboot.

wicd mam zainstalować na gnome? bo wtedy mam dostęp do internetu :slight_smile:

Tak będzie najprościej, ewentualnie możesz spróbować uruchomić nm (network managera) pod E17, ale nie wiem jak jest polecenie uruchamiające (nie używam nm, wolę wicd-a).

wicd w gnome loguje się do sieci ale w e17 nie da rady… niby błędne hasło… ale hasło jest dobre :frowning:

odpal Network Manager

też nic nie daje :frowning: network manager mam standardowo w gnome… :frowning: :frowning:

No ale przecież możesz odpalić go pod e17!

Co nic nie daje? Spróbowałeś uruchomić Network Manager Gnome albo Wicda? Możesz jeszcze skonfigurować sieć ręcznie w sposób tradycyjny, edytując pliki konfiguracyjne.

W sumie to jest tylko aplet Gnome, sterujący daemonem Network Manager :wink:

nm-applet

Pozdrawiam!

network managerai wicd uruchomiłem na e17 i nic nie pomogło…