Jak zainstalować i uruchomić Linux na tablecie z Androidem?

Tablet to Lenovo S6000 root.

Linux jest potrzebny obok Androida.

Próbowałem co nieco ale to chyba za wysokie progi na moje nogi …

Może jest jakiś sprawdzony sposób?

Ważne jest to aby Linux miał dostęp do internetu przez WiFi. 

Najlepiej gdyby była to jak najlżejsza wersja bo zainstalować i uruchomić muszę tylko jeden bardzo prosty program.

https://fah.stanford.edu/file-releases/public/release/fahclient/

http://folding.stanford.edu/home/download2011

 

Pewnie byłoby najlepiej (najwydajniej) pracować w trybie tekstowym ale dla mnie to czarna magia. I tak jak napisałem bardzo ważny jest dostęp do internetu.

Hmm - Adnroid o ile mnie pamięć nie myli też jest Linuksem, więc stawianie “linuksa obok linuksa” to trochę tak jak gotowanie zagotowanej wody …

A poważniej już mówiąc - najpierw będziesz musiał zdobyć działające sprawnie oprogramowanie dodające do tego lenovo funkcję dual boot, w dodatku współpracującą z wybranym “linuksem”.

Może prościej byłoby ten “prosty program” dostosować do Androida ?

Teoretycznie jest jeszcze np taka opcja -instalacja linuxa na androidzie :wink: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zpwebsites.linuxonandroid , http://kevinboone.net/kbox.html . Nie znam się na tym z ciekawości poszperałem i to mi wpadło w oko :wink:

http://www.linux-magazine.com/Online/Features/Convert-an-Android-Device-to-Linux

Ktoś kto się na tym zna chyba powinien sobie poradzić ze skompilowaniem programu z x86 na arm, jakby były jakieś źródła czy cuś…

Możesz spróbować zainstalować Linuksa “pod androidem”: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.motioncoding.emulator

Lub skorzystać z portów serwera Xorg na Androida, co pozwoli ci na uruchamianie niektóktórych aplikacji Desktopowych na tablecie / telefonie bez konieczności żadnych instalacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.darkside.XServer / https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theqvd.android.x

Oczywiście nie wszystkie aplikacje odpalą.

Android korzysta tylko z jądra Linux i to dość mocno zmodyfikowanego przez Google, reszta systemu jest zupełnie oderwana od całej masy linuksowych dystrybucji, więc to że Android korzysta z jądra Linux nie oznacza, że zadziała na nim wszystko to co na dowolnej dystrybucji GNU/Linux.

 

Miałem na myśli konieczność doprecyzowania przez pytającego definicji instalowanego linuksa pod androidem …