Jak zainstalować internet w Multimo na ubuntu 7.04?

Witam.

Wiem że jest pełno poradników do neostrady a nawet projekt ubuneo, ale o multimo nic nie znalazłem ( przynajmniej do mojego modemu THOMSON SpeedTouch 330). Gdyby miał ktoś sposób instalacji byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Spróbuj zainstalować tak jak neostrade,powinno zadziałać.

Czyli skorzystać z Ubuneo czy muszę się bawić w ręcznie ??

spróbuj,

Ja używam Neostrady na tym właśnie modemie. Z płytki od TP skopiuj tylko sterowniki (X:\NeostradaTP\Drivers) i zainstaluj modem. Dokładny opis ręcznego tworzenia połączenia Dial-up znajdziesz na forum.

remidas

Dla windowsa ten opis działa…

Ludzie ale to są pewnie zupełnie inne ustawienia, Encapsulacja, Multiplex itp, itd … internet mam od wczoraj i nie chciałbym sobie rozwalić/wgrać złego firmware do modemu :slight_smile: … prosiłbym o radę kogoś komu się udało to odpalić, jakiś sprawdzony sposób a nie eksperymenty …

Jeśli modem to speedtouch 330 (rev4.0) to nie ma do niego innego firmware (multimo, tp, netia)

Tylko pliki konfiguracyjne muszą inaczej wyglądać

matiit dobrze zrozumiałem ? najpierw mam zainstalować ubuneo a potem pozmieniać pliki konfiguracyjne ( nie wiem które i jak ) ?? wiem tyle że modem to thomson speedtouch 330 ( nie wiem co to jest to w nawiasie … :oops: ). Jak mają wyglądać te pliki.

// edit wersja modemu to bodajże rev4 (czarny)

Tak możesz zainstalować przez ubuneo

Ale jak pozmieniać pliki dla multimo to już nie wiem

Pliki to:

/etc/resolv.conf

/etc/ppp/peers/ubuneo_ppp

Znalazłem dla co prawda dla debiana ale może wam pomoże ( ja niewiele zrozumiałem ) :?

http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=4&show=345

Złączono Posta : 13.05.2007 (Nie) 13:51

A gdyby zainstalować sterowniki przez Wine ? miało by to szanse zadziałać ??

Złączono Posta : 15.05.2007 (Wto) 13:14

Witam ponownie.

Znalazłem dość dokładny sposób zainstalowania Multimo. Ale mam jeszcze jedno pytanie zanim przystąpię do akcji … czy firmware jest zapisywany w modemie (tak jak bios w płycie głównej) czy jest to najzwyklejszy sterownik ?? Pytam bo na tym samym komputerze musi być zainstalowany również Windows na którym musi działać internet ( rodzice ).

pozdrawiam